Перейти до основного змісту

Доступ до ВНЗ Полтавщини дітей з тимчасово окупованих територій: процедура вступу та форма навчання

У вищих навчальних закладах Полтавщини навчається 1586 студентів із тимчасово окупованих територій. Здобувати освіту у вишах регіону вони можуть на денній, заочній і на дистанцій формах навчання. Абітурієнти, які не можуть виїхати із окупованих областей, вступають за спрощеною системою.

Про це Суспільному розповів заступник начальника ОВА Антон Чубенко.

Вероніка Грищук навчається на третьому курсі університету "Полтавська політехніка". Дівчина приїхала з Харківщини.

"Ми приїхали з Балаклеї. Були на тимчасово окупованій території, потім переїхали у Лозівський район, оскільки там можливості навчатися немає, то приїхала сюди, а батьки лишилися там", — розповіла Вероніка Грищук.

Студентка "Полтавської політехніки" Вероніка Грищук, яка приїхала із тимчасово окупованої території. Суспільне Полтава

У окупації Вероніка з родиною жила близько місяця.

"У нас по вулицях проїжджали російські машини, вони зупинялися, заходили в дім і кажуть: "Або давайте своє життя, або щось поїсти, бензин". Таке все у нас все забирали, і їм неважливо, чи є діти чи нема. Були такі ситуації, що вони просто заходили у погріб, нагрібали собі їсти і просто йшли. А якщо їм хтось щось починав говорити, вони казали: "Ви ж хочете жити? То не лізьте!". Доводилося змовчувати. Потім так вийшло, що вони відступили і нас змогли вивезти звідти", — поділилась Вероніка Грищук.

Студенти "Полтавської політехніки" на аудиторних заняттях. Суспільне Полтава

Загалом у вишах області навчається 1586 студентів із тимчасово окупованих територій, каже заступник начальника ОВА Антон Чубенко.

"Усі вони здебільшого навчаються на очній формі, але є і змішана форма також. Як правило, ці люди навчаються за державним замовленням, але є й такі, що – за контрактом. За рахунок державного бюджету навчається 1265 людей, на умовах контракту – 321 студент. Це зумовлено тим, як ці діти, нині студенти, склали НМТ", — розповів Антон Чубенко.

Студенти "Полтавської політехніки" з тимчасово окупованих територій. Суспільне Полтава

За словами ректорки "Полтавської політехніки" Олени Філонич, у закладі такі студенти навчаються очно, заочно та дистанційно.

"Якщо ці студенти перебувають на тимчасово окупованих територіях, у нас в університеті є система дистанційної освіти і використовується програма "Moodle", яка запроваджена Міністерством освіти й науки України. І ці студенти мають можливість отримувати абсолютно всі курси знань до вибраного фаху на цій дистанцій програмі, проходити лекції, практичні, тестування і складати сесійний контроль", — повідомила Олена Філонич.

Ректорка національного університету "Полтавська політехніка" Олена Філонич. Суспільне Полтава

Зі слів Антона Чубенка, діти, які не можуть виїхати з окупованих областей, вступити до вишів можуть за спрощеною системою. Це, зокрема, без складання НМТ, якщо немає змоги цього зробити, за процедурою відсутності українських документів, з можливістю онлайн-вступу та з дотриманням процедури анонімності.

Аби це зробити, абітурієнт має звернутися до освітнього центру "Донбас-Україна" чи "Крим-Україна", які діють при університетах.

Студенти "Полтавської політехніки" на заняттях. Суспільне Полтава

"Студенти мають можливість скористатися порядком вступу у цих центрах, і вони відповідно до правил прийому, які затверджуються кожного року, проходять співбесіду і за результатами співбесіди вступають", — додала Олена Філонич.

Проректор з науково-педагогічної роботи національного університету "Полтавська політехніка" Богдан Коробко. Суспільне Полтава

"Якщо у абітурієнтів з прифронтових чи тимчасово окупованих територій немає атестата про повну загальну середню освіту, то вони можуть звернутися до нашого центру "Донбас Україна", "Крим Україна" і через уповноважений заклад загальної середньої освіти, з якими ми співпрацюємо, отримати атестат", — прокоментував проректор університету "Полтавська політехніка" Богдан Коробко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції