Перейти до основного змісту

Підтримка аграріїв: які програми доступні на Полтавщині

Сергій Фролов. Суспільне Полтава

Нині в державі існує близько десяти напрямків, за якими і великі, і малі аграрії можуть отримати підтримку: гранти, пряма державна підтримка і кредити. Цього року на Полтавщині видали уже понад 400 мільйонів гривень кредитів і під пільгову програму 5-7-9% майже 225 мільйонів з них. Минулого року загальна сума кредитування для сільгоспвиробників склала майже 6 мільярдів.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

"Є Фонд підтримки малих виробників, у яких до 500 гектарів, Це здешевлення кредитів через проєкт Світового банку, де можливе отримання гарантій, щоб отримати кредит. Бо у малих не вистачає застави для отримання кредиту. Є підтримка від держави для малих виробників – субсидія на гектар, цим можуть скористатися виробники, у яких до 120 гектарів, і отримати 4 тисячі гривень на гектар. Цього року таких заявок у нас подано уже майже тисяча, загальна сума 102 мільйони і зараз документи на розгляді. Це пряма дотація безповоротна".

Є програми підтримки і для господарств, де розвивають тваринництво, розповів Сергій Фролов.

"Якщо від 3 до 100 корів, то можна отримати по 7 тисяч на корову і цього року вже подали заявки 305 таких суб’єктів господарювання майже на 12 мільйонів і 8 мільйонів їм уже нараховано. Минулого року була запроваджена дотація і вона діє цього року на мале тваринництво – кози і вівці. Для утримання маточного поголів’я можна отримати 2 тисячі на голову. Таких заявок було 9 на 600 тисяч гривень і вони задоволені".

Одна з програм, яка була відновлена і діє – часткове відшкодування вартості техніки вітчизняного виробництва. Минулого року на Полтавщині такою програмою скористалося 321 підприємство, сума компенсації - 70 мільйонів гривень. Є програма підтримки меліоративних систем, а також – садівництва, тепличного господарства. Інколи кількість заявників перевищує можливості цих програм.

"Це пов’язано з тим, що є ліміт ресурсів. Оцією програмою, що на гектар, на корову, на вівцю скористалися тисяча, а в нас самих фермерів дві тисячі. От на сьогодні вже закінчився прийом заявок і по землі, і по коровах, і по вівцях, бо закінчилися ті кошти, які були виділені на фінансування".

Повністю інтерв’ю слухайте за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції