У Полтаві діє центр "ЯМаріуполь", який розпочав свою роботу пів року тому. В осередку підтримки переселенців за цей час надали комплексну допомогу 450 маріупольцям. Також видали 1000 гуманітарних наборів. Центр працює за ініціативи міського голови та Маріупольської міськради.
Про це Суспільному розповіла фахівчиня зі зв'язків з громадськістю, центру "ЯМаріуполь.Полтава" Дар’я Кулішенко.
Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб "ЯМаріуполь" у Полтаві став 21 відкритим осередком в Україні.
"Наш центр спрямований на допомогу маріупольцям, які мусили покинути свої домівки та переїхали до міста Полтави. Надаємо комплексну допомогу, психологічну, юридичну. У нас на базі центру працює адміністратор ЦНАПу, помічник ветерана, проєкт «Ветеран», і дитяча кімната, в якій в нас відпочивають або навчаються дітки. Наразі маріупольцям потрібна комплексна допомога. Наприклад, психологічних консультацій за півроку ми надали 440, а юридичних - 330", — розповіла Дар’я Кулішенко.
Маріуполька Світлана Чорнокнижна проживає в Полтаві з березня 2022 року. До центру почала звертатися за юридичними консультаціями.
"Відчуваю себе вже полтавкою. Бо скоро вже більше трьох років ми тут живемо. Коли влітку 2024 року відкрився наш хаб, я дізналась від знайомої і прийшла сюди. Знаєте, відповіді давали (раніше – ред.) з коліс, відразу. Я вперше почула від нашого менеджера, таку фразу: «Мені, щоб дати відповідь на ваше питання, треба усю нормативну базу вивчити, - дуже зраділа, - я хочу ваше питання в комплексі, усю базу подивитись усі документи ваші». Я дуже легковажно відносилась до психологів. Бо вважала, що вони забивають баки. Але це виявилось помилкове таке судження, бо наша Катерина Олександрівна просто майстер на усі руки. Вона нас і заходами різними, і виставками радує, нагадує. Ми збираємося, ми спілкуємося. Вона лікує наш мозок", — поділилась відвідувачка центру Світлана Чорнокнижна.
Відвідувачі можуть приходити у будь-який час, щоб отримати психологічну або юридичну консультації. Також щомісяця маріупольці можуть отримати гуманітарну допомогу, відвідати культурні заходи.
"У нас відбувається сьогодні, наприклад, арт-терапія, лялька Масляна. Це і психологічний захід, і культурний захід. Потім ми ходимо в театр Гоголя, в «Листопад» завтра йдемо на Піккардійську терцію, в філармонії нас запрошують, завжди чекають. Потім різноманітні дискусійні клуби я проводжу, це теж і психологічний і культурний напрямок", — повідомила психологиня центру Катерина Милашенко.
У центрі працюють не тільки з дорослими, а і з дітьми. Найменшим відвідувачам центру від двох років.
"Одне із головних направлень нашого центру — це не тільки гра дітей, а їхній всебічний розвиток, головний у нас зараз напрямок освітній — це підготовка першокласників до школи «Академія майбутніх першачків». Більше намагаємося підтримати вони пам'ятають свій дім і буває хвилина, коли це стає важко. Тому ми намагаємося якнайбільше зробити для того, щоб вони не сумували і раділи", — розповіла вихователька Дар’я Рибалкіна.
За пів року роботи центру зареєстрували 450 переселенців з Маріуполя та видали близько 1000 гуманітарних наборів з продуктами харчування. Центр "ЯМаріуполь" у Полтаві працює за адресою вулиця Симона Петлюри, 21 з понеділка до суботи з 8:00 до 18:00.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok