На Полтавщині спостерігають сезонний підйом захворюваності на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції. Минулого тижня у регіоні захворіли вісім тисяч людей. Епідпоріг перевищений на 16%.
Про це Суспільному розповів епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Андрій Байбарза.
До одного з центрів первинної медико-санітарної допомоги у Полтаві звернувся Максим Слободянюк з донькою. У дівчинки з’явились симптоми ГРВІ. Лікуватись планують вдома.
"Вчора з вечора піднялась висока температура. Сьогодні приїхали зранку до сімейного лікаря 39,2 була температура. Кашель і температура. Більше симптомів нема. Соплів нема. Лікар каже, що є, але вони там десь внизу. Це друге, напевно, захворювання з осені", — поділився батько пацієнтки Максим Слободянюк.
"Діти різного віку приходять, від садочка до школи. Більше зараз ми спостерігаємо дітей від двох до п’яти, скажімо так, в середньому, і шкільний вік – це початкова школа, деяка кількість середньої школи. Ситуація стабільна. Приріст захворюваності не такий великий, але ж ми розуміємо, що якщо він є, то він буде нарощувати свою активність", — розповіла завідувачка відділення загальної практики сімейної медицини центру ПМСД № 3 Марина Корнієнко.
Хворіють і дорослі середнього працездатного віку, розповіла сімейна лікарка Дарія Билинка. Протягом дня з симптомами ГРВІ та грипу звертаються 3-4 пацієнти.
"Почастішали випадки негоспітальних пневмоній. Поодинокі випадки COVID. Більше це грип типу А та грип типу В, які потім ускладнюються й пневмоніями. Головна ознака грипу зараз – це стрімке підвищення температури тіла. З перших днів ми вже відмічаємо гарячку 38-39, навіть 40 градусів. Також із симптомів сильний біль у суглобах, м’язах, сухий кашель. повідомила сімейна лікарка центру ПМСД № 3 Дарія Билинка.
Нині на Полтавщині спостерігають середню інтенсивність захворюваності. Вона має сезонний характер, каже Андрій Байбарза.
за сьомий тиждень 2025-го року зареєстровано трохи більше 8 тисяч хворих по всій області. Захворюваність ця на 22% вища, ніж за попередній тиждень. Тобто вона за тиждень зросла. Тобто на 16% більше розрахованого базового рівня. Це означає, що в нас зараз інтенсивність епідпроцесу в області середня. Ситуація може змінитись і можливо буде необхідність надавати медичну допомогу в більших обсягах. Чинником є вірус, який пристосований до організму людини. Отаке в нього пристосування, що він має зимову сезонність. епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Андрій Байбарза.
Нині у зв’язку з високим рівнем захворюваності у регіоні на карантин закрили три освітні заклади у Кременчуцькому районі.
"У деяких громадах захворюваність зараз вже має високий і навіть дуже високий рівень. Наприклад, Нехворощанська, Градизька ТГ, Новоселівська, Скороходівська, Опішнянська об'єднана територіальна громада. З великих територіальних громад – Лубенська і Хорольська. треба зараз, ще не пізно, подумати про проведення щеплень проти грипу і проти інфекції COVID-19, оскільки ризик перенести тяжке захворювання і навіть померти він існує постійно. Андрій Байбарза.
"Звертатись потрібно з перших днів для ранньої діагностики та профілактики ускладнень. Мені здається, минулого року було трішки менше грипу. Був більш виражений COVID, а цього року навпаки багато грипу", — зауважила сімейна лікарка центру ПМСД № 3 Дарія Билинка.
За словами епідеміолога, захворюваність, ймовірно, зростатиме ще найближчі два тижні.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok