16 лютого у Полтаві організували мирний пікет за встановлення чітких термінів служби для військовослужбовців, які нині боронять державу та тих, кого мобілізують у майбутньому. На захід прийшли матері, дружини та родичі військових.
Про це повідомила кореспондентка Суспільного із місця події.
Близько 12:00 пікетувальники зібралися у центральній частині міста по вулиці Соборності біля одного з торговельних центрів. Акцію розпочали із хвилини мовчання. Учасники прийшли з вимогою – встановити чіткі терміни військової служби, аби підтримати демобілізацію військовослужбовців, які боронять країну із перших днів повномасштабного вторгнення та тих, кого мобілізують у майбутньому.
До заходу долучилось близько десятка людей – це дружини, матері та родичі військових. Із собою вони принесли принесли плакати із написами: "Тотальна втома - це не злочин, замініть героїв, а не карайте їх!", "Військові не можуть бути продуктивними роками", "Щоб захотіли йти інші, треба, щоб повернулися живими перші!".
"Чоловік з перших днів став на захист нашої країни. Сумно. Він пішов, не вагаючись, бо вважав, що це дійсно обов'язок справжнього чоловіка. І я його підтримала. Пішов не задумуючись і вже три роки минає, а змін ніяких досі немає. Хлопці дуже втомлені. У чоловіка були поранення, контузії, операції. Шкода, що суспільству і владі зовсім байдуже на те, що зараз там відбувається. За три роки можна будо щось зробити, замінити наших хлопців на інших чоловіків. Але ротації зараз майже немає, за весь цей час, за три роки у нього було лише дві відпустки", — розповіла учасниця акції Олена Овсій.
Як повідомила одна із учасниць акції — дружина військовослужбовця Ірина, таку акцію в Полтаві влаштовують 23-й раз. Її 30-річний чоловік Денис з перших днів вторгення долучився до оборони держави.
"Чоловік з перших днів — доброволець, 24 лютого 2022-го пішов до військкомату, а наступного дня вже на службу. Відпусток дуже мало, ось за минулий рік, 2024-й, його відпустили лише один раз і тільки на 15 днів і це лише тому, що так співпало. Це ж навіть не 30 днів. Хоча депутати казали, що після трьох років служби дозволено 90 днів відпустки, а тут навіть на 30 не пустили. Тому ми хочемо, аби були чіткі терміни служби, щоб військові це розуміли і мали якусь мотивацію для себе. Фронт фронтом, але якби ви знали, скільки справ за цей час накопичується у військових, вони не бачать своїх дітей, родин. Хочеться не те, що наздогнати, а просто прожити цей період. Ми зараз чекаємо на дитину, і хочеться, щоб усе було добре, але багатьох навіть на народження не відпускають. Тому це такий важкий момент", — розповіла учасниця акції Ірина.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok