Перейти до основного змісту

Бокс, кросфіт, самбо, веслування: як на Полтавщині реалізують проєкт "Активні парки – Нестримні"

На Полтавщині реалізують проєкт "Активні парки – Нестримні". Суспільне Полтава

З початку лютого на Полтавщині у спортивних клубах реалізують проєкт "Активні парки – Нестримні". Він для ветеранів, військовослужбовців, їхніх рідних та людей з інвалідністю. Нині в одному зі спортклубів Полтави за цим проєктом займається до 10 людей.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів власник одного з адаптивних клубів у Полтаві і тренер Олександр Пузій.

Відновленням людей, які постраждали від війни, через фізичну активність займаються досвідчені тренери, які пройшли навчання із спортивної реабілітації. В області працює п’ять клубів, чотири з них у Полтаві і один у Горішніх Плавнях. Заняття відбуваються з фізичної реабілітації, кікбоксингу, тайського боксу, кросфіту, бойового самбо, ММА, функціонального тренінгу, а також з веслування на човнах "Дракон".

Власник одного з адаптивних клубів у Полтаві і тренер Олександр Пузій. Суспільне Полтава
У нашому клубі, що на площі Слави, 15 у Полтаві, відбуваються оздоровчі тренування з програмами TRX, легкого стретчингу, вправ на мобільність та декомпресію, силових вправ та тренування на кардіотренажері. Наприклад, для реабілітації добре себе зарекомендували TRX-тренування з вагою власного тіла з використанням функціональних петель. Такі заняття доступні і прості для виконання, і не мають протипоказань.

Тренування адаптовані під можливості цільової аудиторії. Адже не всі ветерани чи люди з інвалідністю за станом свого здоров’я мають змогу займатися певними видами спорту. Адаптивні програми тренувань враховують специфіку травми людини. Заняття сприяють підвищенню рухової активності та витривалості, відновлюють мобільність та координацію рухів. Це особливо важливо для людей, які мають ампутації.

Тренування адаптовані під можливості цільової аудиторії. надане Олександром Пузієм
"У них тіло стає сильнішим і контрольованим у складних рухах. У клубі є все необхідне обладнання, особливо функціонального призначення. Це для того, щоб людина могла рухатися, як у побуті. Не локально, використовуючи тренажери, а саме, як у повсякденному житті, тобто адаптувати рухи людини під її потреби на щодень. Наприклад, підйом східцями, нахил, стрибок, відтискання, підйом якоїсь ваги, щось притягти до себе або навпаки відштовхнути від себе".

Головний акцент адаптивних тренувань на заняттях з функціями тіла людини, розповів Олександр Пузій. За місяць правильної помірної активності можна помітити перші результати відновлення і покращення рухів. Але все залежить від стану здоров’я конкретної людини.

"Безплатні заняття тривалістю годину у нашому клубі відбуваються у вівторок і суботу об 11.00. Зараз ми орієнтуємося на кількість до десяти осіб. Але якщо набереться більша група, то ми зможемо прийняти більше людей. На перспективу плануємо ще заняття з кінезотерапії".

Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава" за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції