У селі Голобородьківське Карлівської громади на Полтавщині відкрили фельдшерсько-акушерський пункт. Заклад доступний і для маломобільних людей. Ремонт ФАПу здійснили за сприяння Національної Асамблеї людей з інвалідністю. Гроші на це спрямували з Європейського форуму інвалідності, християнської місії незрячих та уряду Німеччини.
Про це розповіла Суспільному генеральна секретарка Вікторія Назаренко.
У оновленому ФАПі села Голобородівське діятиме маніпуляційний кабінет.
"У маніпуляційному кабінеті будуть проводитися за призначенням лікаря ін’єкції, щеплення профілактичні, огляд пацієнтів", — пояснила фельдшерка Наталія Азарова.
Облаштування медзакладу тривало близько року, розповів староста В’ячеслав Дяченко.
"Обладнано усе згідно з останніми нормами, є водопостачання, водовідведення, газове опалення, у майбутньому буде проведений Інтернет, відеоспостереження, є підйомник. Всі ми розуміємо, що не сьогодні-завтра закінчиться війна, і, на жаль, будуть люди з інвалідністю, які мають десь обслуговуватись. Елементарно – не кожен має змогу поїхати в район", — повідомив староста Голобородьківського округу В’ячеслав Дяченко.
Зі слів старости, старе приміщення ФАПу було затісним, і в ньому не було водопостачання. Новостворений же заклад має площу 88 метрів квадратних. У ньому надаватимуть допомогу майже пів тисячі жителів села.
"А те було дві кімнати, занедбане, нереально було обслуговуватись, 18 квадратних метрів. Уявіть. Незручно взагалі, доступності немає, двері вузькі. Не було нічого", — додав староста.
"Задоволені, гарно зробили оце все. Дуже задоволені. То запалення, то голова, то ще щось, часто ходимо до неї, то по таблетки, весь час ходимо. І лікарка непогана у нас, фельдшерка дуже добра. місцева жителька Ніна Юзвінська.
Новий заклад доступний і для маломобільних людей. Його ремонт виконали за сприяння Національної Асамблеї людей з інвалідністю, розповіла генеральна секретарка Вікторія Назаренко. Профінансували роботи Європейський форум з проблем інвалідності, християнська місія незрячих та уряд Німеччини.
"Ми дійсно надали гроші трохи більше мільйона гривень для того, щоб зробити його (ФАП – ред.) інклюзивним, бо ми розуміємо, що в селах лишилися більше людей старшого віку, і їм сходи також складно долати, а це зручно – і санітарно-гігієнічна кімната, і підйомник", — розповіла генеральна секретарка Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Вікторія Назаренко.
У новоствореному ФАПі обладнали, зокрема, оглядовий та кабінет для прийому пацієнтів, а також кімнату для маніпуляцій та щеплень, розповіла директорка Карлівського Центру ПМСД, якому підпорядкований заклад.
"Медичні послуги – прийом фельдшера, огляд дітей до року і старше року, проведення профілактичних щеплень, надання медичної допомоги населенню старостату і невідкладна допомога. Сюди може приїжджати лікар, проводити прийом, у фельдшера буде договір з аптекою, вона зможе отримувати медикаменти і людям похилого віку не треба буде їхати в місто", — пояснила директорка Карлівського Центру ПМСД Людмила Терентьєва.
Зі слів старости, найближчим часом у закладі почнуть приймати перших пацієнтів.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok