У Полтаві два роки діє проєкт "Кішка". Згідно з ним можна безплатно стерилізувати вуличних котів та кішок. Це роблять у ветклініці, яка має договір з КАТП-1628.
Про це Суспільному розповіла лікарка ветеринарної медицини Марія Панченко.
"Я працюю в міжнародній благодійній організації Four Paws в рамках проєкту «Кішка» в місті Полтава. Наша основна мета – це зменшення популяції безпритульних тварин, профілактика сказу та покращення умов співіснування людей і тварин. За 2023 рік ми простерилізували 1552 тварини, а 2024-го вже 1700. Це не просто цифри, це реальні кроки до вирішення проблеми безпритульності тварин у нашому місті", – розповіла Марія Панченко.
Операція зі стерилізації полягає у видаленні репродуктивних органів, а саме яєчників та рогів матки. Це простий та ефективний спосіб запобігти неконтрольованому розмноженню тварин.
Зооволонтерка Ганна Брусілова з Полтави принесла на стерилізацію кота Рудика.
"Я вважаю, що це досить серйозна проблема. Безпритульні тваринки розмножуються і дітлахи потім вештаються по місту, нікому не потрібні, голодні, холодні. Тим паче зараз погодні умови такі, що їх дуже шкода", – сказала Ганна Брусілова.
Якщо людина знає про місцеперебування безпритульних котів, вона може зателефонувати до відділу регулювання чисельності бездоглядних тварин КАТП-1628 та записати її на безплатну стерилізацію.
"Потрібно залишити адресу, номер телефону та свої контактні дані. В деяких випадках відділ регулювання чисельності бездоглядних тварин КАТП-1628, виїжджає на вилов таких котів, бо не всі котики контактні. А в деяких випадках люди самостійно записуються і приносять котів до ветеринарної лікарні", – розповіла старша майстриня відділу регулювання чисельності тварин КАТП-1628 Олена Мирополець.
Стерилізувати котів безплатно за цим проєктом можуть і ВПО.
"Ми завжди наголошуємо, що ця процедура – це не лише про контроль популяції, але й про здоров'я самих тварин. Стерилізація допомагає запобігти багатьом захворюванням, зокрема пухлинам репродуктивної системи. Тваринку після операції вакцинують проти сказу та ідентифікують за допомогою татуювання на вушку", – додала лікарка ветеринарної медицини Марія Панченко.
В середньому щодня у цій ветклініці за умовами проєкту стерилізують близько п’яти кішок чи котів.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok