Інформація про "брудну хмару", що нібито накриє Полтавщину з 13 лютого, і яку поширюють українські пабліки, не відповідає дійсності. Попри це вже 4 дні фахівці фіксують підвищення показників забруднення повітря через погоду.
Про показники якості повітря Суспільному розповіла начальниця лабораторії зі спостереження за забрудненням атмосферного повітря обласного центру з гідрометеорології Тетяна Базилевич.
Дані про "брудну хмару" надав сервіс Ventusky. Як пояснюють синоптики, Ventusky, як і інші подібні сервіси, використовує чисельні моделі та глобальні бази даних, які не оновлюються миттєво. Оновлення цих баз відбувається раз на кілька років. В Україні вони не оновлювались вже понад 11 років з міркувань безпеки. Тому сервіс досі вважає активними підприємства, які вже зупинилися або зруйновані через війну.
"Як видно на карті Ventusky, система досі вважає, що працюють Азовсталь, Новокаховський електромашинобудівний завод та інші підприємства, які вже не функціонують. Саме біля них Ventusky прогнозує перевищення діоксиду сірки та азоту найближчими днями, хоча реальних джерел викидів там більше немає. Подібна ситуація по всій Україні", — йдеться у повідомленні Українського гідрометцентру.
"Брудна хмара вже посунула у другому напрямку, так як змінився напрямок і швидкість вітру. Вона нас, як говорять, обійшла стороною", — прокоментувала Тетяна Базилевич.
Попри це фахівці Полтавщини вже 4 дні спостерігають підвищення показників забруднення повітря, розповіла Тетяна Базилевич. Найімовірніша причина погіршення якості повітря — погодні умови, що сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря.
"Метеорологічні умови забруднення підвищені. Вологість повітря висока, швидкість низька, снігу немає. Все це впливає на якість повітря. І ще пожежі, які виникають через обстріли. У зв'язку з підвищенням чи зниженням температури забруднення діоксидом сірки підвищується, так як працюють котельні у холодний період. Викиди продуктів згорання збільшуються. Також і атмосферні викиди автотранспорту. Це все також впливає".
Нині в області проводять заміри стану забруднення атмосферного повітря. Проби повітря у місті відбирають двічі на добу – вранці та увечері.
13 лютого синоптики прогнозують антициклон, слабкий вітер 1-5 м/с. Накопичення місцевого забруднення, особливо в великих містах через транспортні викиди.
14-15 лютого погода зміниться: вітер посилиться до 5-12 м/с, очікується мороз та опади (переважно сніг), які очистять повітря.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok