Лебедів та качок із полтавського дендропарку не забирали на зимівлю зі ставка через помірну погоду. Якщо морози посиляться і водойма повністю покриється кригою, їх можуть відловити.
Про це розповів Суспільному заступник директора комунального підприємства "Декоративні культури" Максим Макуха.
Нині на ставку у полтавському дендропарку двоє лебедів та до пів сотні качок. Птахів лишили на зиму у природному для них середовищі.
"Кожен день ми слідкуємо, щоб вони нагодовані були, щоб вода завжди тут була. Кожен день із 6:30 ми тут. А на планірці я доповідаю своєму керівництву, який стан на ставку. Доглядаємо за лебедями, як за дітьми", ― розповів майстер комунального підприємства "Декоративні культури" Григорій Ринковий.
Комунальники підгодовують птахів зерном, яке надають фермери, також можуть приносити овочі. Щодня приходить до ставка полтавка Наталія Нечипорук.
"Ми кожен ранок приходимо, і для себе робимо таку маленьку зарядку. У нас он яка краса. І підгодовуємо і синичок, і білочок, але в основному ― лебеді, качечки. Приходять обов’язково, і виходять на берег навіть. Приносимо зерно і кукурудзу. Хлібом же не можна годувати їх", ― розповіла Наталія Нечипорук.
Під час більш морозних зим птахів забирали зі ставка в екопарк "Ковалівка". Їх відловлювали комунальники із рятувальниками.
"Кожного разу, коли ми ловимо птахів, це для них стрес. Ключове, щоб їх транспортувати, ― це достатня товщина криги. Ми ловимо птахів з криги, бо з води, з човна їх майже нереально спіймати. Якщо дуже буде скрутна ситуація і зовсім уже не буде ополонки, в які зможуть плавати, тоді вже будемо думати про те, щоб їх перевозити", ― додав заступник директора комунального підприємства "Декоративні культури" Максим Макуха.
Орнітолог Микола Слюсар розповів Суспільному, що у разі замерзання водойми птахи стають більш вразливими для хижаків, а також втрачають змогу харчуватися, тому потребують підгодовування.
"Якщо нормально забезпечені кормом, у них нормальні запаси жиру в організмі, то нормально вони переносять холод. У птахів така особливість, що жир у них оперативно використовується для обігріву. У всіх водних, водно-болотних птахів гарно розвинутий пух, пухова частина оперення", ― розповів Микола Слюсар.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok