Перейти до основного змісту

На Полтавщині засудили жінку, яка "купила" групу інвалідності, щоб вивезти сина за кордон

Київський районний суд Полтави розглянув справу жінки, яка заплатила понад 8 тисяч доларів за отримання ІІ групи інвалідності, аби вивезти свого сина за кордон. Їй призначили умовний термін.

Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Обвинувачена ― уродженка міста Торецьк Донецької області, розлучена та непрацююча.

За даними правоохоронців, 29 травня 2024-го обвинувачена зателефонувала співробітниці Полтавського МСЕК з проханням допомогти їй отримати II групу інвалідності. Жінки домовилися про зустріч, де мали обговорити процедуру. Під час зустрічі, жінка повідомила про те, що має намір переправити свого сина через державний кордон.

Співробітниця МСЕК повідомила, що процедура встановлення групи інвалідності коштує 7800 доларів. Також замовниця мала доплатити 20 тисяч гривень за реєстрацію місця проживання на території Лубенського району та 11 тисяч гривень за підготовку лікарями первинної медичної документації, куди внесли недостовірні відомості про наявність проблем зі здоров’ям.

3 червня 2024-го жінки зустрілися у кафе біля автовокзалу в Пирятині. Замовниця передала працівниці МСЕК 6000 євро та копії свого паспорта й ідентифікаційного коду. Співробітниця повідомила, що необхідно передати також 100 тисяч гривень, з яких частина піде на конвертацію готівки з гривні у долари та 20 тисяч гривень на оплату реєстрації місця проживання в Гребінківській територіальній громаді. Ще одну частину грошей мали передати лікарям, які підготують документацію. Того ж дня жінка переказала двома транзакціями 100 тисяч гривень на карту працівниці МСЕК.

Готові документи замовниці надіслали з поштового відділення у Пирятині до Харкова, які жінка отримала 25 серпня 2024. Пізніше вона оформила документи про те, що догляд за нею здійснює її син і разом з ним перетнула кордон з Україною 18 грудня 2024-го.

Співробітницю МСЕК раніше СБУ викривала на організації схеми з видачі довідок з фіктивним діагнозом, на підставі чого замовники отримували групу інвалідності. Нині слідство триває.

Засуджена визнала свою вину. Її засудили за частиною 2 статті 332"Незаконне перетинання державного кордону України". Санкція передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років без позбавлення права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю. Проте суд затвердив укладену угоду між прокурором та засудженою. Їй призначили випробувальний термін строком на 1 рік та скасували арешт на закордонний паспорт.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції