З Донеччини до Кременчука евакуювали 14 місцевих жителів. Для багатьох евакуація відбувалася під важкими обстрілами. На місці тимчасового перебування переселенцям надали житло та соціальні послуги.
"В 11 ночі приїхали двох загребли. Ото так і покидали все, і все. А все там у хаті лишилось. Додому, додому і все, до дому хочеться", — розповіла переселенка Олена Писаренко. Обстріли були настільки сильними, що неможливо було далі жити, розповідає переселенець із селища Удачне Андрій Харлаш.
"А потім почались ці дрони. Всі прильоти пішли від шахти західної. Це початок селища. "Лягли" повністю будинки, і все, пів центру нема. Було багато втрат. Виїжджали хто як міг", — продовжила переселенка Олена Писаренко. Обстріли не припинялися навіть вночі, розповідає переселенка Олена Писаренко.
"Я сплю біля вікна, і раптом усе починає трястися. Стіни дриґотять всі, хата двигтить. Ложки на столі, вазочки - все торохтить. Не можна спати. Лежиш, тихо прикрився - і все. Що робити? Поки перестріляють, тоді вже тихо, години дві, тоді задрімаєш трохи", — додала Олена Писаренко.
Евакуація відбувалася у складних умовах.
"Евакуація давно почалася. З Покровська виїжджали люди. Хто з села, хто звідки. А я терпіла до останнього". "Важко було виїжджати, бо вони всюди об'їжджали, щоб на Білицьке попали", — розповіла переселенка. У Кременчуці евакуйованим надали тимчасове житло у гуртожитку та соціальну та юридичну допомогу.
"Проводиться оцінка потреб в послугах соціального супроводу, яким треба людям першочергова допомога. Це проводиться аналіз їхніх документів чи все в порядку, чи все вдалося з собою забрати з дому, чи всі вони дійсні". "Потім усі пакети документів формуємо та надаємо відділам соціального захисту населення для отримання статусу людини внутрішньо переміщеної особи", — повідомив керівник гуманітарного центру "Проліска" у Кременчуці Дмитро Бражник. Надалі внутрішньо переміщеним особам допоможуть отримати психологічну допомогу, відновити втрачені документи та працевлаштуватися для швидшої соціальної адаптації.
"Оцінюється стан людей, кому треба медична допомога, другим етапом після того, як розселилися, поспілкувалися психолог, який наш визначає і спілкується з людьми і визначає потребу саме в психосоціальній підтримці. Надається різного виду підтримка психологічна це перша екстрена психологічна допомога або людина починає працювати з психологом на довготривалий термін, це дуже важливий крок сьогодні, тому що залишити все і переїхати на нове місце це дуже важко", — додав Дмитро Бражник.
Загалом, до Кременчука евакуювали 14 жителів Донецької області.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok