Перейти до основного змісту

"На кожному поверсі були загиблі": підсумки розбору зруйнованого ракетою будинку у Полтаві

Важливо

У Полтаві завершили аварійно-рятувальні роботи після російського обстрілу житлового будинку. Відомо про 14 загиблих, 22 людей вдалося врятувати. На місці влучання, зокрема, працювали понад пів тисячі рятувальників, комунальників та правоохоронців.

Про це розповіла Суспільному речниця рятувальників Полтавщини Світлана Рибалко.

В обласному центрі півтори доби тривали пошуково-рятувальні роботи після ракетного удару російських військ, який був зранку 1 лютого. До зруйнованого будинку у Полтаві приносять квіти та дитячі іграшки.

Півтори доби тривали пошуково-рятувальні роботи після ракетного удару у Полтаві. Суспільне Полтава

"Ускладнено тим, що, по-перше, конструкція – напівзруйнований будинок. І можуть бути обвали, тому що це панельний будинок, він фактично склався", — прокоментувала Світлана Рибалко.

На місці влучання працювали, зокрема, понад 500 рятувальників, правоохоронців та комунальників. Розбирати зруйнований будинок допомагали надзвичайники із Черкаської та Сумської областей. Завершили роботи близько 16:30 2 лютого.

Завершили роботи близько 16:30 2 лютого. Суспільне Полтава

Кількість загиблих зросла до 14, серед них троє дітей віком 7, 9 та 12 років. Одна жінка померла 1 лютого у лікарні. Тіла двох людей з-під завалів дістали близько 11-ї години 2 лютого.

"Під час влучання відбулася руйнація перекриття, і ми знаходили тіла навіть у підвальному приміщенні у зв’язку з тим, що відбулося руйнування аж туди. І на четвертому поверсі, і на другому були знайдені і врятовані люди у тому числі. По всьому під’їзду, який був зруйнований, на кожному поверсі були загиблі люди" , — сказав начальник ДСНС Полтавщини Андрій Хижняк.

До зруйнованого будинку у Полтаві приносять квіти та дитячі іграшки. Суспільне Полтава

"Медики продовжують боротися за життя наших постраждалих, які в лікарнях, і ще трьох діток. Одна дитинка пішла на амбулаторне лікування, троє – у важкому стані, але стабільному" , — повідомила секретар Полтавської міськради Катерина Ямщикова.

На місці розгорнули оперативний штаб міськради. Людям видавали предмети першої необхідності. Також працювали представники волонтерських, благодійних організацій та фондів.

На місці влучання працювали, зокрема, понад 500 рятувальників, правоохоронців та комунальників. Суспільне Полтава

"З учорашнього ранку ми тут, але це не тільки наша організація, тут безліч людей, які небайдужі, які приносять їжу, які стоять разом з нами з учорашнього ранку, які нам допомагають. Наш фронт – це забезпечення їжею. Це і перше, і друге, і чай, і кава. В основному – це для ДСНС", — розповіла волонтерка Юлія Харченко.

Нині зафіксували пошкодження майже двох десятків будинків та приміщення дитсадка. Дітей тимчасово розподілили до інших дошкільних закладів, розповіла Катерина Ямщикова.

У Полтаві півтори доби тривали пошуково-рятувальні роботи після ракетного удару російських військ, який був зранку 1 лютого. Суспільне Полтава

"Багато роботи сьогодні з прибирання, на жаль, уже решток домівок. Це і нависаючі конструкції балконів, вибиті вікна. У нас це понад 340 вікон, понад 190 балконів. Але, ще раз, це точно не підсумок", — сказала Катерина Ямщикова

Фінальне шикування після завершення пошуково-рятувальних робіт. Суспільне Полтава

"Ми проведемо заміри у всіх постраждалих будинках і в найкоротші терміни замінимо всім мешканцям віконні конструкції, вікна, щоб вони могли залишатися в своїх домівках і повернути хоч якусь якість життя. Ми готові діяти в найкоротші терміни. І я думаю, що перші конструкції вже будуть встановлюватися протягом тижня", — прокоментував операційний директор фонду "GEM Україна" Андрій Негрич.

Що відомо про обстріл Полтави 1 лютого 2025-го

Армія РФ обстріляла Полтаву зранку 1 лютого. Ракета влучила у житловий будинок близько 07:44. Через це зруйновані усі пʼять поверхів підʼїзду. На місці виникла пожежа. За даними т.в.о начальника Полтавської ОВА Володимира Когута, застосували ракету Х-22, таку ж у червні 2022-го випустили по торговельному центру "Амстор" у Кременчуці. Пошкоджені майже два десятки багатоквартирних будинків та дитсадок, розташовані поруч.

Станом на 16:30 2 лютого завершили пошуково-рятувальні роботи.

Загинули 14 людей , з них 3 дитини віком 7, 9 та 12 років. 20 – постраждали, з них 4 дитини віком 3 місяців, 2, 8 та 12 років. 22 вдалося врятувати. Про це Суспільному повідомили у ДСНС Полтавщини.

Зафіксовано пошкодження 259 квартир, понад 350 розбитих вікон та більше 190 зруйнованих балконів.Під завалами ще можуть перебувати люди, повідомила секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.

У Полтавській області з 2 по 4 лютого оголосили триденну жалобу за загиблими внаслідок обстрілу. Відповідне розпорядження підписав т.в.о начальника ОВА Володимир Когут. У ці дні приспустять прапор України з чорною стрічкою на будівлях органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції