У Полтаві на базі спорткомплексу "Акваарена" працює обласний ветеранський хаб. У ньому відвідувачам безплатно надаватимуть медичну, юридичну та психологічну допомогу. Послугами хабу можуть скористатись ветерани та члени їхніх родин.
Про це Суспільному розповів керівник хабу Дмитро Боклащук.
Які послуги надають у ветеранському хабі
Працює хаб на базі спортивного комплексу "Акваарена". У закладі допомагають з реабілітацією ветеранів та їхніх родин. Усі послуги надають безкоштовно.
"Список заходів, які ми проводимо — це допомога юриста, написання якихось документів і так далі. Також у нас працює психолог, який надає психологічну допомогу, спілкується, досить дипломований спеціаліст. І, відповідно, реабілітація", — говорить Дмитро Боклащук.
"Почали плавати, допомагати, тому що коліна всі вибило і почали тренуватись. Дуже-дуже хороша штука, для військових дуже потрібна. Плавання, фітнес, підводне плавання. Плюс ті всі послуги – масаж, реабілітація колін, плечей", — розповів ветеран Андрій Кошиков.
Заняття з акватерапії та медична допомога
Великий попит мають заняття з акватерапії. За словами інструктора Ігоря Першина, щодня до закладу приходить близько десятка людей.
"Заняття дайвінгом — це як мінімум адреналін. В тому чи іншому виді трошечки адреналін є. Тобто, людина активує свої внутрішні резерви. Можна дихати стисненим повітрям, можна дихати так званим найтроксомНайтрокс (нітрокс) – це суміш кисню та азоту з іншими пропорціями, ніж звичайне повітря, яким ми дихаємо на поверхні.. Це газова суміш з підвищеним вмістом кисню. Вся методика розрахована на те, щоб був комфорт" — додав інструктор Ігор Першин.
Для ветеранів у хабі передбачена медична допомога. Відвідувачів оглядають та надають рекомендації щодо подальшої реабілітації або скеровують до фахівців.
"Людина перші рази приходить, ми спілкуємося, я розумію, що для нього буде на даний момент краще. Тому що всі хлопці, хто приходять з фронту, в основному у всіх, в першу чергу це спина. Тому що всі носили бронік і носили його не один день і, фактично не знімаючи. А потім ідуть уже по різного ступеня поранення" — говорить інструктор з акватерапії Ігор Першин.
Як записатись на реабілітацію в "Акваарені"
За словами Дмитра Боклащука, нині заклад постійно обслуговує 20 людей. Записатися можна через соцмережі "Акваарени" та безпосередньо в закладі.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok