Перейти до основного змісту

В аграрному ліцеї Полтавщини нові трактори та ремонт: як реалізують проєкт МОН "100 майстерень"

На Полтавщині завершують облаштування майстерень у трьох закладах професійно-технічної освіти. Це роблять у рамках проєкту від Міносвіти. Найбільше фінансування спрямували на роботи у Решетилівському аграрному ліцеї.

Про це Суспільному розповів заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко.

У Решетилівському аграрному ліцеї ― майже пів тисячі вихованців. Нині у закладі створюють навчально-практичний центр для трактористів. Зокрема, закупили нову техніку.

"Трактори ці універсальні. Перш за все це для навчання учнів, а потім уже для роботи на навчальному полі. Розкидач добрив також придбаний в цих рамках і до даної техніки. Дискова борона для обробітку того ж навчального поля, агрокомпактор теж шестиметровий", — розповів заступник директора Решетилівського аграрного ліцею Ігор Великий.

Трактори, які закупили за проєктом "100 майстерень". Суспільне Полтава

2024-го заклад став одним із трьох учасників проєкту від Міносвіти "100 майстерень". Крім нього, оновлюють навчальні бази у Кременчуці: у Вищому професійному училищі №7 та Регіональному центрі профтехосвіти №1.

"У "100 майстерень" зараз входить 88 майстерень. Загальний бюджет по державі ― це 549 мільйонів гривень. На Полтавську область іде приблизно 46 мільйонів, трохи більше, із яких 14 мільйонів ― це кошти обласного бюджету", — повідомив заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко.

Сільськогосподарське знаряддя - дискова борона. Суспільне Полтава

"Один із найдороговартісніших проєктів в нашій Україні вартістю 25 мільйонів гривень. Учасники освітнього процесу матимуть усе необхідне для того, щоб бути сьогодні конкурентоспроможними, для того, щоб працювати на сучасних великих фірмах, агрофірмах, обслуговувати і працювати на нових тракторах, автомобілях", — повідомила директорка Решетилівського аграрного ліцею Ніла Спільна.

Окрім обладнання, ці гроші ― на меблі, інструменти та ремонт приміщень. Зокрема, ангару для техобслуговування та шиномонтажу.

"По проєкту запланована роздягальня. По тій стороні буде виставлена техніка. Цей простір призначений для пункту ТО та шиномонтажу. Яма для огляду. Старий бетон прибирався, залився новий. Збивалася вся штукатурка стін, заново все штукатуримо, замилася вся стеля, покрівля замінена, вікна замінені. Проводка уже зроблена і залишилось нам пошпаклювати і пофарбувати", — розповів заступник директора Решетилівського аграрного ліцею Ігор Великий.

Ангар для ТО та шиномонтажу, де завершують ремонт. Суспільне Полтава

Також у закладі відремонтували приміщення для двох лабораторій. Одна з них ― для вивчення агродронів.

"За цим проєктом у нас закуплено агродрон, який може піднімати 40 кілограмів корисного навантаження, чи це будуть добрива, чи це будуть гербіциди. Також, наприклад, маємо такий апарат. Він буде картографувати поле перед тим, як великий апарат зможе злетіти. Раніше у нас це було виражено в рамках технічного гуртка", — продовжив викладач Решетилівського аграрного ліцею Артур Магомедов.

Візуалізація майбутньої майстерні агродронів та новий агродрон, який купили в межах проєкту. Суспільне Полтава

"На практичних заняттях з майстрами виробничого навчання на тракторі дискуємо поле, сіємо. Як все має бути. Навчальний заклад отримує дуже багато новітньої техніки, яка допоможе в подальшому отримати хорошу роботу і заробити кошти", — розповів учень Решетилівського аграрного ліцею Назар Кобилинський.

Як розповіла Суспільному директорка Решетилівського аграрного ліцею Ніла Спільна, до проєкту "100 майстерень" заклад долучився 2024-го. Роботи розпочали того ж року, а завершити планують навесні 2025-го — у квітні чи травні.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції