Перейти до основного змісту

Жителів Полтавщини підозрюють у держзраді: фотографували аеродроми та F-16

Фото одного із підозрюваних у державній зраді. СБУ в Полтавській області

Двох жителів Кременчуцького району підозрюють у фіксуванні на мобільні телефони аеродромів та місць базування F-16. Через це їм оголосили підозру у держраді і взяли під варту.

Про це повідомили на сайті Полтавської обласної прокуратури.

Як встановили слідчі, двоє чоловіків у месенджері Telegram отримали від співробітниці російської ФСБ пропозицію про допомогу у проведенні підривної діяльності проти України. Чоловіки мали фотографувати зліт F-16. За це вона обіцяла їм заплатити.

Переписка підозрюваного із агенткою ФСБ. СБУ в Полтавській області

У листопаді 2024 року підозрювані виїхали з Полтавщини в іншу область та на камеру свого мобільного телефону сфотографували місце дислокації військової частини. Світлини через месенджер надіслали замовниці.

"Завданням агентів було зібрати точні координати основних і резервних аеродромів та об’єктів авіаційної інфраструктури України, щоб у подальшому ворог міг завдати по них ракетні та дронові удари. Крім геолокацій вони мали зробити текстовий та фотозвіт, в якому повинні були вказати і описати, яка саме техніка розташована на кожному з об’єктів. Щоб виконати цю вказівку агенти збиралися об’їхали на маршрутних автобусах 5 регіонів України. Біля кожного із потенційних об’єктів вони планували орендувати житло, щоб шпигувати та знімати "ціль" протягом декількох днів", — йдеться на Facebook-сторінці Управління СБ України в Полтавській області.

Співробітники СБУ викрили обох підозрюваних на початковому етапі розвідактивності, задокументували їхні безрезультатні візити у декілька регіонів і затримали під час фотографування винищувачів F-16. Підозрюваними виявились двоє мешканців Кременчука віком 22 і 21 рік.

Другий підозрюваний у державній зраді. СБУ в Полтавській області

При затриманні у жителів Полтавщини вилучили мобільні телефони із доказами роботи на російське ФСБ.

Підозрюваних взяли під варту без права внесення застави. Їм інкримінують частину 2 статті 28 та частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України — "Державна зрада, вчиненій в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб". Санкція – 15 років позбавлення волі Позбавлення волі – кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установиабо довічне позбавлення волі Кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи.з конфіскацією майна.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції