Перейти до основного змісту

2024-го у Полтаві створили Раду безбар’єрності при міській раді. Таким чином планують реалізовувати національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

Про це в інтерв’ю Українському радіо "Полтава" розповіла регіональна представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю України у Полтавській області Ірина Твердохліб.

Фізична, інформаційна, цифрова, соціальна, громадянська, економічна і освітня безбар’єрність для усіх категорій населення. Всі ці напрямки передбачає стратегічний документ держави, що розрахований до 2030 року, розповіла Ірина Твердохліб.

"Але одна справа декларувати, і зовсім інша – реальні кроки, ті, що допоможуть людині реалізувати себе, як кажуть, по повній програмі. Треба подивитися на співвідношення людей з інвалідністю, яких ми статистично маємо в тій чи в тій громаді і скільки ми бачимо їх на вулиці, в нашому оточенні або на якихось заходах, і стане зрозуміло як виконується у нас Національна стратегія".

Питання створення безбар’єрного середовища з початком повномасштабної війни актуалізувалося. Адже у громади повертається багато військових зі статусом особи з інвалідністю. Є заклади освіти, медичні, реабілітаційні, спортивні заклади, які обладнані засобами доступності. Але, за словами Ірини Твердохліб, в багатьох випадках не передбачена логістика.

"Важливо, щоб людина зі своєї квартири дісталася до потрібної їй установи. Тобто якщо реабілітаційний заклад або медична установа будуть повністю обладнані, а людина проживає у сільській місцевості, куди транспорт приїжджає двічі на тиждень та ще і цей транспорт буде недоступним для неї, то на такій безбар’єрності можна ставити великий знак запитання".

Та позитивні кроки зі створення безбар’єрного є. Зокрема, у Полтаві створена Рада безбар’єрності при міській раді. Великі напрацювання мають громадські організації УТОГ, УТОС.

"Я сама більше тридцяти років пересуваюся в кріслі колісному, і тоді я навіть не думала, що отакі зрушення можуть бути. Втім, відбуваються вони не так швидко, як це потрібно для усіх, я підкреслюю, усіх категорій населення. А ще не треба забувати, що інвалідність, це поняття, що еволюціонує. Навіть створення тих об’єктів, на яких наче б то усе враховано, з часом приходить розуміння, що потрібно удосконалювати щось".

Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава" за посиланням

Топ дня
Вибір редакції