У Полтаві напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС провели панахиду за загиблими у Свято-Успенському соборі ПЦУ. Ліквідаторів, які служать у ЗСУ, нагородили медалями "За жертовність і любов до України".
Про це Суспільному повідомив голова "Фонду інвалідів Чорнобиля Полтавської області" Микола Дибін.
"Моєму чоловіку було 23 роки, коли він поїхав з захищати нашу країну від невидимого ворога на Чорнобильській АЕС. Там він працював три місяці. Потім було цивільне життя, працював на Полтавському турбомеханічному заводі. 5 березня 2022 року в нього вже була повістка. Він сам пішов добровольцем, був командиром танку, поїхав у Польщу навчатись на Леопарді і під Запоріжжям, Мала Токмачка, Роботине, він загинув там 2023-го року. Але я дуже вдячна, що Полтава пам'ятає, пам'ятає як ліквідатора, так і просто добру гарну людину", — розповіла дружина загиблого ліквідатора Світлана Сологуб.
Вшанування відбулось напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно відзначають 14 грудня. У день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.
"Всього ліквідації, учасників ліквідації трохи більше 8 000. Якщо на коли нас почали рахувати, будемо так говорити, то нас було майже 33 000, ну з усіма. Було в нашій області. Це із евакуйованими, переселеними, з ліквідаторами, з дітьми. Людей з інвалідністю у нас сьогодні трошки більше 3 000. Сьогодні в Лубнах і в районі більше тисячі людей з інвалідністю. Якщо там десь у нас є громада, де один, є де ні одного нема. Є з громади, де 11 так і далі. Загалом дуже, дуже мала кількість. Це тільки, значить, найбільша в нас кількість - це Лубни, Лубенський район, потім місто Полтава, місто Кременчук", — повідомив голова "Фонду інвалідів Чорнобиля Полтавської області" Микола Дибін.
Після панахиди вручили відзнаки ПЦУ – медалі "За жертовність і любов до України". Ними нагородили ліквідаторів, які нині служать в ЗСУ.
"Тоді мені був 21 рік. А потім мене поставили дозиметристом, тому що місць не було, відправили дозиметристом в Рудому лісі. Мене направили на перепідготовку на 180 днів. Я полковник запасу медичної служби. Як тільки перша ракета пролетіла, я зрозумів, що це вже не жарти, що тут треба йти. Подзвонив в військкомат. "Так, ми тут, - каже,- якраз про вас тільки ще говорили". Я вже був в 7:00, там уже був в них в військкоматі. То був спочатку в підрозділі штурмовій роті «Одін», а потім мене перекинули в 44-ту бригаду. І там я був начмедом бригади. Демобілізувався, за віком. Зараз працюю від вже працюю лікарем", — розповів ліквідатор, колишній віськовослужбовець Валерій Бондаренко.
Після панахиди поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok