Перейти до основного змісту

У Полтаві вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

У Полтаві напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС провели панахиду за загиблими у Свято-Успенському соборі ПЦУ. Ліквідаторів, які служать у ЗСУ, нагородили медалями "За жертовність і любов до України".

Про це Суспільному повідомив голова "Фонду інвалідів Чорнобиля Полтавської області" Микола Дибін.

"Моєму чоловіку було 23 роки, коли він поїхав з захищати нашу країну від невидимого ворога на Чорнобильській АЕС. Там він працював три місяці. Потім було цивільне життя, працював на Полтавському турбомеханічному заводі. 5 березня 2022 року в нього вже була повістка. Він сам пішов добровольцем, був командиром танку, поїхав у Польщу навчатись на Леопарді і під Запоріжжям, Мала Токмачка, Роботине, він загинув там 2023-го року. Але я дуже вдячна, що Полтава пам'ятає, пам'ятає як ліквідатора, так і просто добру гарну людину", — розповіла дружина загиблого ліквідатора Світлана Сологуб.

Світлана Сологуб дружина ліквідатора Віктора Сологуба, який загинув несучи службу у лавах ЗСУ, отримала відзнаку ПЦУ медаль свого чоловіка "За жертовність і любов до України" посмертно. Суспільне Полтава

Вшанування відбулось напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно відзначають 14 грудня. У день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

"Всього ліквідації, учасників ліквідації трохи більше 8 000. Якщо на коли нас почали рахувати, будемо так говорити, то нас було майже 33 000, ну з усіма. Було в нашій області. Це із евакуйованими, переселеними, з ліквідаторами, з дітьми. Людей з інвалідністю у нас сьогодні трошки більше 3 000. Сьогодні в Лубнах і в районі більше тисячі людей з інвалідністю. Якщо там десь у нас є громада, де один, є де ні одного нема. Є з громади, де 11 так і далі. Загалом дуже, дуже мала кількість. Це тільки, значить, найбільша в нас кількість - це Лубни, Лубенський район, потім місто Полтава, місто Кременчук", — повідомив голова "Фонду інвалідів Чорнобиля Полтавської області" Микола Дибін.

Книга, написана ліквідаторами ЧАЕС на згадку про трагедію. Книгу подарували дружині Віктора Сологуба - Світлані, від фонду інвалідів Чорнобиля Полтавської області. сусп

Після панахиди вручили відзнаки ПЦУ – медалі "За жертовність і любов до України". Ними нагородили ліквідаторів, які нині служать в ЗСУ.

"Тоді мені був 21 рік. А потім мене поставили дозиметристом, тому що місць не було, відправили дозиметристом в Рудому лісі. Мене направили на перепідготовку на 180 днів. Я полковник запасу медичної служби. Як тільки перша ракета пролетіла, я зрозумів, що це вже не жарти, що тут треба йти. Подзвонив в військкомат. "Так, ми тут, - каже,- якраз про вас тільки ще говорили". Я вже був в 7:00, там уже був в них в військкоматі. То був спочатку в підрозділі штурмовій роті «Одін», а потім мене перекинули в 44-ту бригаду. І там я був начмедом бригади. Демобілізувався, за віком. Зараз працюю від вже працюю лікарем",розповів ліквідатор, колишній віськовослужбовець Валерій Бондаренко.

Пам’ятник жертвам Чорнобильської катастрофи. Суспільне Полтава

Після панахиди поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції