Нині у закладах загальної середньої освіти Полтавської області працюють 26 поліцейських. Ще 25 – у самій Полтаві.
Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів начальник відділу організації служби освітньої безпеки поліції Полтавщини Ігор Дрібний.
Загалом у штаті служби освітньої безпеки (СОБ) в області – 84 офіцери. Така кількість має приступити до служби з 1 вересня 2025 року. Переважна більшість – жінки.
"Із вересня місяця цього року нашими офіцерами вже були складені адміністративні матеріали на школярів. Зокрема, за тютюнопаління, на батьків, які не виконують своїх обов’язків. Але основний напрям діяльності – це превентивні заходи. Ми завжди на зв’язку з дирекцією шкіл, якщо є якісь моменти, то ми їх пропрацьовуємо, але переважно чуємо позитивні відгуки від роботи наших співробітників."
Офіцери СОБ координують пропускний режим, періодично патрулюють територію закладу школи і перевіряють саме приміщення на виявлення сторонніх людей, вибухонебезпечних предметів тощо. Також контролюють частину прилеглої до закладу території на предмет продажу неповнолітнім алкогольних напоїв, тютюнових виробів. Беруть участь у батьківських зборах та педагогічних нарадах. Разом з учнями офіцери беруть участь у спортивних заходах, організовують правові та з національно-патріотичного виховання.
"Днями в одній із шкіл області представники громадської організації організували майстер-клас із виготовлення окопних свічок для наших захисників. Разом з учнями до заходу долучилася і наша поліцейська. Оце і є виховання у дусі патріотизму. На цьому конкретному прикладі ми показуємо дітям, що потрібно допомагати нашим захисникам і захисницям, а не підтримувати збройну агресію ворога. Із цього приводу з дітьми також проводять заходи щодо недопущення співпраці з ворогом, підпалу автомобілів військових і тому подібне."
Офіцери мають право затримувати сторонніх людей на території школи або у самому приміщенні. Перш за все, аби встановити особи затриманого. У разі якщо людина чинить опір, поліціянт може відповідно відреагувати. Для цього у нього є спеціальні засоби: кайданки, гумовий кийок, газ дратівливої дії та тривожна кнопка.
"Перебування сторонніх осіб у закладі освіти дозволено лише у разі, коли у школі облаштований пункт незламності. Скористатися його послугами можна, але за умови коли немає навчання. Адже не можуть бути сторонні особи поряд з дітьми. І це прописано в статуті школи. Щодо безпекової ситуації під час навчання в умовах війни, то коли лунає сигнал «Повітряної тривоги», офіцер СОБ забезпечує негайну евакуацію усіх учасників освітнього процесу до укриття. Зокрема, перевіряє, чи всі діти, а також персонал школи залишили приміщення".
Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава" за посиланням.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok