Понад сотню різних пічок-буржуйок виготовили за рік представники волонтерського корпусу "Все буде Україна". Готові вироби із вантажами відправляють військовим на фронт.
Про це Суспільному розповів волонтер В’ячеслав Мурко.
Волонтер Олександр Лічов займається виготовленням спеціальних пічок. Готові вироби передають військовим на фронт.
"Моя робота полягає у тому, що мені привозять заготовки. Я, будемо казати, зварюю все до купи, метал. Ці заготовки мені помагають (робити – ред.) ще два чоловіки, варять, точать петлі, гнуть проволоку, ручки, дверці. Оце все по зварюванню - це все моя робота", — розповів волонтер корпусу "Все буде Україна" Олександр Лічов.
"Оця пічечка для окопних свічок. Щоб наші захисники не дихали кіптявою, що виділяється. Цей весь гар виходить у трубу. Нагрівається пічка і працює, як калорифер. Можна й нагріти щось. Суп тут не звариш, до такої температури не нагріється, але зігрітися можна в холодному окопі чи бліндажі. Оця пічка-буржуйка під дрова. На дровах працює. На такій пічці вже можна чи супчик зварити, чи чайник закип’ятити", — продовжив волонтер корпусу "Все буде Україна" В’ячеслав Мурко.
Виготовляти буржуйки для військових чоловіки почали рік тому. Нині на фронт відправили вже понад сотню таких виробів, розповів волонтер В’ячеслав Мурко.
"Воно спонтанно все пішло. Зразу зі свічками займалися, а потім виникла потреба, щоб хлопці не дихали оцією кіптявою. Там різні є варіанти, але ми на отакий варіант переключилися", — додав В'ячеслав Мурко.
"Очі бояться, руки роблять. Складного нема нічого. Вони вже в нас майже на конвеєрі йдуть. Оце важче, набагато важче його робити, тут внутрішні зварювальні роботи, а тут все ззовні", — продовжив Олександр Лічов.
Матеріали для роботи купують за власні гроші. Також організовують волонтерські збори.
"З матеріалом не так все просто, по металобрухту збирається, закупляється, ріжеться. І з газових балонів, це взагалі не знаю з якого балона, то таких, звісно менше. Якщо весь матеріал є, його треба порізати, підготувати оці всі штуки, оце все повигинати. За день його не впораєшся. Самотужки оцього не зробиш, тільки гуртом, щось вийде і в більшій кількості. Уже в нас, як масове виробництво". — розповів волонтер В'ячеслав Мурко.
За рік роботи виготовили чоловіки виготовили понад сотню різних пічок, каже волонтер.
"Вдень виходить від чотирьох до восьми пічечок окопних. Я розумію, нам тут холодно, хлопцям там важче, їм холодно, вони повинні зігріватися і берегти себе, своє здоров'я, у першу чергу", — повідомив волонтер Олександр Лічов.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok