У Полтаві більшість медпрацівників центральної райлікарні занепокоєні тим, що лишаються без роботи, адже установу реорганізовують. Майно ЦРЛ переходить у держвласність, а установу приєднають до 4-ї лікарні міста, куди планують влаштувати і частину колективу.
Про це колектив медичного закладу розповів Суспільному.
Медзаклад не матиме свого майна, тому установу приєднають до 4-ї лікарні міста. Для цього створили реорганізаційну комісію, розповів її голова Юрій Кратенко.
"Персонал без наявної матеріально-технічної бази існувати не може. Для колективу, як це не звучить сумно, часткове вивільнення персоналу.На нашій базі створюються нові відділення, буде працевлаштовано першочергово працівників ЦРЛ, але знову ж таки, не будемо кривити душею, всіх ми забрати не зможемо.У першу чергу працевлаштовані будуть люди, це соціальний, так званий пакет, мобілізовані, декретні, це однозначно будуть. Крім того, може, одинокі матері, батьки", — повідомив Юрій Кратенко.
Як розповіла заступниця директора міського департаменту Лариса Ухналь, процес передачі майна займе певний час. Після того центральна районна лікарня втратить можливість надвати медичну допомогу.
"Ухвалене рішення сесійне про передачу майна з комунальної у державну власність. Це процес, а не дія. І він триватиме місяць, два, три. Коли він буде завершений, з цього моменту центральна районна лікарня втрачає можливість надавати медичну допомогу", — прокоментувала Лариса Ухналь.
Решту працівників намагатимуться працевлаштувати в інші медзаклади Полтави.
"Нічого нам не пропонують, тому що реанімаційного відділення у 4-й лікарні немає, у них є три ліжка, але їм вистачає свого штату. І 30 співробітників реанімаційного відділення будуть просто на вулиці", — прокоментувала старша сестра реанімаційного відділення райлікарні Олена Бондар.
Аби працевлаштували частину медперсоналу ЦРЛ, у 4-й лікарні планують створити нові стаціонари, розповіла директорка закладу Лілія Погребняк.
"Це буде хірургічне відділення, де буде 20 хірургічних ліжок, вісім гінекологічних і два травматологічних. Також буде створене нове відділення інтенсивної терапії, з’явиться неврологічне відділення і також залишиться дві терапії", — прокоментувала Лілія Погребняк.
Зі слів Лариси Ухналь, населення, яке раніше обслуговувала ЦРЛ, може звертатися у будь-які інші медзаклади міста.
"30 тисяч жіночого населення ми обслуговуємо, воно ж десь повинно кудись піти до якоїсь лікарні, його ж повинні десь обслуговувати ", — прокоментувала завідувачка жіночої консультації Олена Власенко.
ЦРЛ обслуговує населення цілого Полтавського району, каже хірургиня Зоя Жукова. У лікарні працює майже три сотні людей.
"У нас у хірургічному відділенні 11 хірургів, ми несемо сім ургенцій по місту і області у місяць.Операції великого спектру у нас виконуються на черевній порожнині, на судинах, гнійні і так далі. Куди подінуться люди? Вони нікому не потрібні. Не буде хірургічного відділення у 4-й лікарні, у них немає пакета хірургічного, це раз. У них немає пристосованих приміщень, це два. І на 20 ліжок хірургія – це не хірургія", — повідомила Зоя Жукова.
Працюватиме райлікарня до 31 січня 2025-го року.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok