Хурма - корисний і смачний фрукт сповнений поживних речовин. Про те її надлишок в раціоні може бути небезпечним для здоров’я людини.
Про це Суспільному розповіла полтавська нутриціологиня Вікторія Мисочка.
Про користь хурми для організму
"В одній середній хурмі міститься половина добової норми вітаміну С, який підтримує молодість шкіри, здоров'я імунітету. Багато вітаміну А та Йоду. А ще хурма в’язка, тому що містить танін – дубильні речовини, вони уповільнюють процес розмноження мікробів, мають протизапальну дію та пригнічують ріст грибків і дріжджів", — розповіла Вікторія Мисочка.
Як обрати хурму
"Головне, щоб хурма мала гарний зовнішній вигляд, не пом’ята, без видимих пошкоджень. Має бути яскравого кольору та з гладкою шкіркою", — додала Вікторія Мисочка.
Чому хурма може бути небезпечною
Надлишок хурми в раціоні небезпечний, розповіла нутриціологиня.
"Хурма багата смолистими речовинами, які при надмірному вживанні – пів кілограма, кілограм, злипаються в шлунку та утворюють щільну масу. Тому дітям до 3 років хурму краще не давати, а дорослим можна вживати до їжі не більше двох стиглих фруктів на день", — зазначила нутриціологиня Вікторія Мисочка.
Хурма поєднується майже з усіма продуктами, проте з деякими краще не вживати.
"Таніни, що входять до складу хурми, знижують засвоюваність кальцію, тому не рекомендують вживати хурму з молочними продуктами та насінням маку, кунжуту, чіа", — додала Вікторія Мисочка.
Що можна приготувати з хурми
Як правило хурму споживають в сирому вигляді, проте можна готувати з неї і деякі страви
"Для тих, хто любить поєднувати солоне з солодким, можна приготувати салат з м’ясом та хурмою, додати зелені та приправити оливковою олією. А для любителів класики підійдуть кекси: яйця, борошно та хурма", — радить нутриціологиня.
Читати ще
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok