Обласна бібліотека імені Котляревського нині налічує 700 тисяч одиниць літератури. Серед них є матеріали російських авторів, які прибрали з полиць. Нині вони зберігаються у фонді бібліотеки і будуть доступні тільки для науковців.
Про це Суспільному розповіла виконувачка обов’язків директора закладу Надія Влезько.
Вилучати частину книжок із бібліотеки почали від травня 2022-го року. За 2023 рік вилучили понад 7 тисяч книг, які підпадали під рекомендації до списання від Мінкульту та Держкомітету телерадіомовлення.
"Всю літературу, що списувалася згідно з рекомендаціями, здавали на макулатуру. Це вже загальноприйнята практика, і матеріали списуються з балансу бібліотеки через бухгалтерію", – прокоментувала Надія Влезько.
Така література має наукову цінність, тому деякі примірники зберегли для дослідників. Зараз матеріали зберігаються у фонді бібліотеки і недоступні для звичайного читача.
"Ті книги, які були – частина з них списана. Інші, які могли б бути цікавими для дослідників чи науковців, залишилися. Але вільного доступу для них немає. Тільки для науковців", – розповіла Надія Влезько.
Нині фонди бібліотеки комплектують лише українськими книгами і зарубіжних авторів, але в оригіналі чи українському перекладі. Для цього додатково перевіряють списки видавництв та рекомендації щодо наповнення чи вилучення літератури.
"Є списки цих книг і видавництв. Були рекомендації, згідно з якими ми ці книжки відбирали. Якщо ми знаємо, що певні книги наповнені антиукраїнським змістом, ми їхсписуємо. І ті книги, які раніше закупляли", – повідомила Надія Влезько.
Замість вилученої літератури на полиці ставлять книги, які бібліотеці дарують люди. Такі примірники також проходять відбір згідно з рекомендаціями.
"Є люди, які хочуть подарувати книги. Є ті, які перебрали свою бібліотеку, і приносять їх нам. Але ми їх також переглядаємо. Якщо кажуть відразу, що це книжки антиукраїнського змісту чи російських авторів, то ми їх звичайно не беремо", – прокоментувала Надія Влезько.
Нині обласна бібліотека імені Котляревського налічує 700 тисяч одиниць літератури.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok