У Полтавській громаді у трьох освітніх закладах запрацювали центри з надолуження освітніх втрат. Цей пілотний проєкт у громаді реалізовує громадська організація "Нова Юнайтед". Роблять це, для того, щоб допомогти дітям надолужити втрачені знання.
Про це Суспільному розповіла керівниця проєкту Юлія Городчаніна.
"Ми розглядаємо на цих заняттях те, що не встигаємо розглянути на уроках, тому що дуже багато повітряних тривог, і ми не можемо це розглянути у підвалі, тому що дуже багато дітей. Тут цікаво, комфортно", — говорить учениця 5 класу Софія Денесюк.
"Сьогодні ми розглядаємо присвійні займенники. Спочатку проводимо вступне діагностування, щоб визначити рівень, де є саме прогалини в навчанні і потім вже індивідуально ми більше займаємося", — розповіла учителька полтавського ліцею №2 "Подільський" Олена Паршина.
Такі заняття проводять в рамках пілотного проєкту із надолуження освітніх втрат. Його у Полтавській громаді реалізовує громадська організація "Нова. Юнайтед", за підтримки фонду ЮНІСЕФ та уряду Норвегії.
"Діти або навчаються онлайн, або взагалі перебувають чи то в укриттях, чи то в обмежених умовах. То, власне, цей проєкт покликаний допомогти створити умови, для того, щоб і підтримати вчителів, і підтримати дітей. Тут більш інтерактивна форма. Можна заглибитися в конкретну тему, якої бракує", — каже Юлія Городчаніна.
"Загалом, у нас визначено чотири основних предмета – це українська мова, математика, історія України та англійська. Кожен вчитель має пройти декілька тренінгів, у тому числі й тренінг по тому, як працювати в центрі надолуження освітніх втрат", — додав керівник освітнього напрямку проєкту Микола Бутко.
Нині у громаді діє три центри надолуження освітніх втрат. У Супрунівській школі, у 17-му та 2-му ліцеях Полтави. Відвідувати їх можуть всі охочі. Для цього необхідно батькам заповнити спеціальні анкети.
Нині у центрах для занять облаштовують спеціальні класи, розповів Микола Бутко
"У кожному класі однакове матеріальне забезпечення, це і 3д принтер, і м’які пуфи. У кожного учня передбачена за задумом індивідуальна парта. Зараз під час навчань маємо канцелярські набори та навіть є для рефлексій чай, кава, печиво, солодощі", — додав керівник освітнього напрямку проєкту Микола Бутко.
Як розповіла Суспільному Юлія Городчаніна, на реалізацію проєкту у громаді передбачено понад три мільйона гривень.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok