Перейти до основного змісту

Реабілітація через плавання: у Полтаві для ветеранів влаштовують безплатні заняття

У Полтаві в спорткомплексі "Акваарена" проводять безплатні заняття з реабілітації через плавання. Вони для ветеранів та учасників бойових дій. До кожного з них підбирають індивідуальний підхід, залежно від травм чи поранень людей.

Про це Суспільному розповів інструктор Ігор Першин.

Чоловік проводить заняття для ветеранів. Він – ветеран Сил спеціальних операцій, а за основним фахом – водолаз.

Інструктор Ігор Першин ветеран Сил спеціальних операцій, а за основним фахом – водолаз. Фото надані І. Першиним. Колаж Суспільного

"Працював у дайв-центрі в Криму. Основний напрямок діяльності цього дайв-центру - робота з людьми з особливими потребами. Ми працювали з людьми з інвалідністю, було таке, що нам привозили людей без рук, без ніг. А свій медичний досвід – це водолазна медицина, це курси масажистів. У мене важка травма голови, дві операції на хребті, і все. На цьому моя війна скінчилась", — розповів інструктор Ігор Першин.

Цей проєкт розрахований на місяць. Далі його також планують продовжувати.

Заняття з реабілітації через плавання в басейні спорткомплексу "Акваарена" у Полтаві. Суспільне Полтава

"Хлопці можуть прийти, можуть поплавати, можуть отримати відповідні фізичні вправи, ті, що потрібні саме при їхніх пораненнях, тому що до кожного, до кожної людини потрібен свій підхід. Крім нашої програми, вони можуть прийти ще в соціальні години для військових. Тобто якщо я на зміні, я теж з ними попрацюю. У середньому десь чотири-п’ять чоловік ходить. Як ви бачите, у басейні три доріжки. Люди, які приходять, їх теж багато не може бути, тому що можуть один одного, наприклад, зачепити", — додав інструктор.

У Полтаві в басейні спорткомплексу "Акваарена" ветерани виконують різні вправи – так проходять заняття з реабілітації через плавання.

Інструктор Ігор Першин тренує ветеранів в басейні спорткомплексу "Акваарена" у Полтаві. Суспільне Полтава

"Свій шлях військовий почав, коли почалась повномасштабна війна. Ізюм, Бахмут, Авдіївка, Роботине. Якби у нас такі умови були одразу після наших операцій, потрапляли би на таку реабілітацію, то хлопців, я думаю, швидше б ставили на ноги. Я можу за себе сказати: я довго приходив в себе після операції, реабілітація була, мабуть, місяця два. А якби в воді – то було б набагато швидше", — поділився ветеран Микола Шалига.

Проєкт "Фізична реабілітація через плавання" почався 21 жовтня.

"Заняття спортом за індивідуальною програмою – безкоштовні для учасників бойових дій, ветеранів, людей з інвалідністю внаслідок війни. Тренування проводять тричі на тиждень: понеділок, п'ятницю та неділю. При собі необхідно мати довідку від лікаря та посвідчення. Проєкт розрахований на місяць, проте у планах масштабувати його і охопити якомога більше людей", — повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

"Про військову службу скажу одним словом, це стресостійкість. Все інше нехай залишиться за кадром. Певні вправи – для покращення дихання, в мене перелік був травм саме з легенями. Однозначно комплекс справ, які тут застосовуються в басейні, дають певні зрушення в цьому напрямку – для реабілітації саме легеневої системи, плюс опорно-рухового апарату", — розповів ветеран Руслан Оріховський.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok