Через розбиту дорогу у селі Рубанівка на Полтавщині 6-класника Степненського ліцею більше місяця не забирає шкільний автобус. Аби дістатися до навчального закладу, Микита іде пішки до сусіднього села, аби звідти сісти на автобус.
Про це розповіла Суспільному його мати Тетяна Павленко.
Минулого навчального року сина Тетяни Павленко – шестикласника Микиту – у Степненський ліцей возив шкільний автобус. Із вересня 2024 року хлопця перестали забирати із села Рубанівка.
"Приїжджала до нас із Сонячного директор. Просила, щоб я дітей забрала в їхню школу. А після цього, як закрилася Сонячна школа, став Степненський ліцей, нас відмовляються возити. Кажуть, що водій відмовляється їхати по дитину у село Рубанівка, тим більше, що й немає зупинки і дорога погана", — повідомила Тетяна Павленко.
За словами Тетяни Павленко, нині щоранку хлопець прокидається о 5-й годині. Пів години він витрачає, аби дійти до сусіднього села пішки, аби звідти його забрав шкільний автобус.
"Я проводжу його туди і так само назад я його біжу забираю. Тому що дорога міжсільська, дитина одинадцятирічна, і я не пущу його самого. Це далеко", — поділилась мати школяра.
Тетяна Павленко зверталася до сільської ради, до відділу освіти та до директорки ліцею. Головна причина, чому не їздить автобус у Рубанівку – стан доріг, розповів голова Коломацької сільради Євген Почечун.
"Патрульна поліція, яка погоджує маршрути шкільних автобусів, не погодила маршрут до села Рубанівка, де проживає лише один учень із цього села, а лише до села Сонячне. На даний момент ми маємо таку проблему, що шкільний автобус не має права їздити до села Рубанівка", — додав Євген Почечун.
За словами голови Коломацької сільради, нині роздумують, як вирішити проблему із підвозом школяра у Степненський ліцей. Та скільки на це піде часу, поки не відомо.
Родині запропонували навчатися онлайн або за змішаною системою, чи змінити навчальний заклад, розповів начальник відділу освіти сільради Володимир Сакун.
"Розташована на території сусідньої територіальної громади – це Сторожівська ЗОШ 1-3 ступенів Чутівської громади. Справа у тому, що із селища Сморощено підвозяться учні до даного закладу і відстань до того, де забирають цих учнів від дому даної дитини знаходиться на відстані приблизно 500 метрів", — додав Володимир Сакун.
Микита переходити в іншу школу не хоче, пояснила його мати. Минулого року він перейшов у новий заклад разом із своїми однокласниками, із якими навчався у Сонячній школі.
"Я вважаю, ці варіанти – не є рішенням із підвозу. І він (дитина) має право на здобуття освіти у цьому закладі, в якому він навчався", — розповіла мати школяра Тетяна Павленко.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok