На Полтавщині ведуть розслідування щодо посадовців обласної та міжрайонних медико-соціальних експертних комісій. Йдеться про ймовірне зловживання службовим становищем та отримання неправомірної вигоди.
Інформація про слідство стала відома і однієї з ухвал Октябрського райсуду міста Полтава. Ведуть справу поліцейські відділу розслідувань особливо тяжких злочинів. Кримінальне провадження розпочали у березні 2023-го за трьома статтями Кримінального кодексу:
- про службове підроблення (частина 1 статті 366);
- прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди (частина 3 статті 368);
- зловживання службовим становищем (частина 2 статті 364).
За даними правоохоронців, посадовці МСЕК під час воєнного стану сприяли уникненню мобілізації для людей, які підлягають призову на військову службу. Для власного збагачення вони безпідставно знімали з обліку військовозобов’язаних та вносили неправдиві дані у документи, йдеться в ухвалі суду.
Зокрема, вказано, що цим займалися службовці обласного центру медико-соціальної експертизи з лікарями медзакладів. За роботу просили від 8 тисяч до 15 тисяч доларів. Таку інформацію поліцейські отримали, зокрема, зі ЗМІ та інтернету.
Від березня 2023-го слідчі вилучили близько 2 тисяч медико-експертних справ, із яких 1 352 передали до Центральної МСЕК Міністерства охорони здоров’я. Частину висновків скасували або встановили невідповідність групи інвалідності.
Від 1 вересня 2023-го до 1 жовтня 2024-го призначили групу інвалідності для 4 162 чоловіків віком від 25 до 60 років. Їхні справи раніше не досліджували під час розслідування. Через це необхідно вивчити документи та журнали обліку тощо, які зберігають в обласному центрі медико-соціальної експертизи та його структурних підрозділах у Полтаві, Супрунівці, Кременчуці, Лубнах, Миргороді та Гадячі.
18 та 19 жовтня 2024-го правоохоронці обшукали приміщення Спеціалізованої травматологічної МСЕК і вилучили вісім журналів із документами. 23 жовтня слідчий суддя дозволив накласти арешт на ці матеріали за клопотанням слідчого. Документи будуть зберігати у слідчому управлінні.
Найбільша санкція серед статей, за якими триває розслідування, передбачена за отримання неправомірної вигоди. Це позбавлення воліПозбавлення волі – кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади до 3 років із конфіскацією майна.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok