Міжнародний центр української мови у Полтаві передбачає змішаний формат роботи. Це онлайн і офлайн зустрічі з міжнародними партнерами, серед яких є науковці та студенти закордонних ВНЗ.
Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіла очільниця центру, кандидатка філологічних наук Віра Мелешко. Його створили, аби покращити освітні та наукові зв’язки поза межами України
Підготовка до відкриття Міжнародного центру української мови, пов’язана з кількома моментами. Найперше – це прагнення педуніверситету розширювати свої міжнародні зв’язки. І це не через глобалізацію, а тому що це можливість заявити про себе, бути почутими і отримати зворотній зв’язок, що особливо важливо в умовах цієї страшної російсько-української війни, що продовжується вже 300 років.
Міжнародний центр української мови орієнтований передовсім на українців, які перебувають за межами України. Тому це про зв’язки з українською еміграцією. Особливо з тією, яка з’явилася за останні десять років.
До нас доєдналася велика частина світу – і Європа, і Азія, і Америка…До нас доєднався Сосо Мононака – віцепрезидент Сайтамського університету, Японія, професор, почесний професор Полтавського педуніверситету. Він вивчив українську мову.
До відкриття центру приєдналися, зокрема, Німеччина, Данія, Норвегія, Литва, Туреччина, Іспанія, Індонезія, Канада, Грузія, Азербайджан, Нова Зеландія та Італія.
Популяризація української мови, літератури, історії - особливо важлива в реаліях сьогодення, і у такий спосіб діяльність Міжнародного центру сприятиме своєрідній допомозі Україні у боротьбі з агресором. Державна мова - це не лише засіб порозуміння українців, а й гарантія захисту прав для кожного українця, який мешкає і в Україні, і поза межами України. І в цьому напрямку також працюватиме Міжнародний центр української мови. По суті ним ми презентуємо українську державу у світі. Адже мова, на рівні з гербом, прапором, гімном є одним із символів нашої держави.
Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава" за посиланням.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok