Перейти до основного змісту

Аварійну ділянку дороги на серпантині на Монастирській Горі у Полтаві не ремонтуватимуть цьогоріч

Ремонтувати аварійну ділянку на вулиці Паїсія Величковського у Полтаві, на якій стався зсув ґрунту, почнуть орієнтовно з 2025-го. Нині чекають від геологів та геодезистів остаточних висновків, які будуть приблизно через два тижні.

Про це Суспільному розповів керівник міського управління житлово-комунального господарства Тарас Панасенко.

Аварійна ділянка на серпантині у Полтаві. Суспільне Полтава

За його словами, ділянку дороги на вулиці Паїсія Величковського перекрили через зсув ґрунту. Нині підрядник розробляє проєктну документацію для капітального її ремонту.

"Насправді це дуже важливий етап, щоб правильно спроєктувати дорогу і розібратися у ситуації по самій горі, яка сповзає. Геодезисти вже провели всі необхідні зйомки, зазначають, що їм є з чим працювати. На разі їхня документації на погодженні у місті та у власників мереж",— розповів Тарас Панасенко.

Жителька мікрорайону Монастирська Гора Надія. Суспільне Полтава

Пенсіонерка Надія проживає у Полтавському мікрорайоні Монастирська Гора. Нині із ним прямого сполучення до центру міста немає через перекриту дорогу на ділянці серпантину. Через це люди дістаються в об’їзд.

"Це треба об’їхати через Яківці (мікрорайон у Полтаві – ред.). Дорога там жахлива, уся в ямах. Це не можливо. Ми опинилися у такому становищі, що жити просто не можливо у цьому мікрорайоні", — розповіла Надія.

Перекрита ділянка вулиці Паїсія Величковського у Полтаві. Суспільне Полтава

Як розповів місцевий житель Сергій Антонець, ремонт планували розпочати з весни 2024 року.

"Уже років п’ять воно їхало, а критично минулого року стало, а до цього воно по-маленьку їхало, їхало, їхало. Казали, що почнуть цього року з весни щось робити, але так ніхто нічого й не почав", — повідомив Сергій Антонець.

Поблизу аварійної ділянки зробили щебеневий проїзд для двоколісного транспорту. Ним щодня возить на скутері дитину зі школи Юлія Захарченко.

Жителька мікрорайону Монастирська Гора Юлія Захарченко. Суспільне Полтава

"Їду, а що робити. Звісно страшно, там обрив який. Уже трішки звикла, але було б краще, аби була рівна дорога. Поки тепло так, а потім доведеться на авто у об’їзд", — розповіла Юлія Захарченко.

Фахівці проводять інженерно-геологічні та геодезичні дослідження. Остаточні звіти геодезисти нададуть після погодження документів у всіх інстанціях, розповів Тарас Панасенко.

"Геологи вже провели буріння на місцевості та відібрали зразки ґрунтів. На разі проводять лабораторні дослідження. Результати будуть орієнтовно через два тижні. Коли у нас буде висновок, проєкт готовий. І згідно з проєктом ми будемо тоді вже виконувати роботи. Це 2025-й рік", — повідомив Тарас Панасенко.

Геодезисти вже провели всі необхідні зйомки. Суспільне Полтава

"Ті, хто обстежують оце все, я як підійшла спитати, та коли ж у нас буде дорога. Кажуть: Та ні, у вас її скоро не буде, не сподівайтесь"", — розповіла Надія.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції