"Це символ нагадування, що йде війна": у Полтаві замінили прапори на Монументі Слави

14 жовтня у Корпусному парку Полтави на Монументі Слави замінили два прапори. Роблять це через зношеність стягів. Прапори на Монументі Слави почали встановлювати із 2014-го року.

Про це Суспільному розповів організатор заходу Олександр Сороковий.

Щоразу сюди приходять військові, волонтери та місцеві жителі. Олександр Сороковий робив це близько двох десятків разів. Цю традицію вони започаткували разом із братом Віталієм, який нині вважається безвісти зниклим.

Військові, що прийшли до Монументу Слави у Полтаві, де замінюють прапори 14 жовтня. Суспільне Полтава

"З початку 2014-го року, як почалася війна, це був символ нагадування нашим полтавцям про те, що йде війна, про загиблих наших хлопців. І вже така стала традиція, що ми взяли на себе відповідальність і міняємо ці прапори, доглядаємо за ними. Звісно в мене є надія, що закінчиться війна і їх знімуть і прапори, і сам пам’ятник", — повідомив Олександр Сороковий.

14 жовтня два стяги – Державний прапор України та прапор Організації українських націоналістів замінили на нові. Роблять це, зокрема, через їхню зношеність.

"Ми постійно до сьогоднішнього часу, і сьогодні встановлюємо ці прапори за свій кошт. За головування в раді Мамая, коли він був міським головою, були дуже великі протистояння, щоб знімати ці прапори. Їх вночі зрізали, знімали", — розповів голова міської організації "Конгрес українських націоналістів" Олександр Карнаух.

Ветерани російсько-української війни замінюють прапори на Монументі Слави у Полтаві 14 жовтня. Суспільне Полтава

Стяги, що зносились через погодні умови, передадуть волонтерам.

"Добре, що пішли хоч якісь зміни, в тому плані, що нам ніхто не перешкоджав цього робити. Сьогодні така мені випала честь з Олександром Сороковим заміняти прапори. Прапори – це завжди є символом, символом надії, символом того, що це є земля наша. Символом про те, що йде війна і нам треба гуртуватися і бути об’єднаними у цьому питанні", — розповів керівник ветеранського центру у Полтаві Артем Ліфрідов.

Як розповіла Суспільному Вікторія Мірошніченко, раніше цей захід зазвичай влаштовували до Дня захисника України та козацького свята Покрови.

"Прапори, які хлопці зняли були з нашого пам’ятника, підписав мені Валерій Федорович Залужний і ми його поміняли на дуже файні донати на дрони. Як 2014-го року ми поставили ці прапори на цьому пам’ятнику – це був, як символ того, що наші прапори будуть майоріти над усім російським. Є в мене така мета - один комплект прапорів таки зберегти для історії", — додала волонтерка та ветеранка АТО Вікторія Мірошниченко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok