"Вогонь поширюється миттєво": яка ситуація з масштабною лісовою пожежею на Полтавщині

Важливо

На Полтавщині досі гасять одну з найбільших лісових пожеж. Вогонь поширюється лісовими масивами у різних селах, і через сильний вітер його не вдається загасити. До ліквідації залучили понад чотири сотні рятувальників з різних областей України.

Причиною такого займання вважають людський фактор, розповів Суспільному гендиректор держпідприємства "Ліси України" Юрій Болоховець.

Із села Маньківка у Новосанжарській громаді жителів евакуйовували до сусіднього населеного пункту. Галині Панченко - 70, такої пожежі, каже, за життя не бачила.

Села поблизу лісової пожежі всі в диму. Суспільне Полтава

"Відразу дим, вогню ми відразу не бачили, пізніше, вже як почала горіти сосна, то вогонь був такий червоний, як я не знаю, що. Розріжеш кавун червоний – оце такий був вогонь. Не було такого. Горів ліс раз, сильно, звісно, але такого не було, щоб і ліс, і болото разом горіли, і дуже, дуже багато. То ліс перехоплювали пожежні, заїжджали, заїжджали, поливали тракторами, проходили", — розповіла місцева жителька Галина Панченко.

Яка площа лісової пожежі на Полтавщині

Як повідомляла Державна служба із надзвичайних ситуацій України, станом на ранок 16 вересня горіла суха рослинність та лісова підстилка на площі близько 70 гектарів. А загальна площа, яку охопив вогонь, - майже 700.

Штаб рятувальників, які гасять пожежу. Суспільне Полтава

У сусідньому селі Пристанційне рятувальники розгорнули штаб. До нього весь час під’їжджають пожежні машини, а воду подають, зокрема, з пожежного потяга. Полтавщина — одна із чотирьох облестей, яку нині охопили лісові пожежі, розповів генеральний директор держпідприємства "Ліси України".

"Ми сьогодні перебуваємо на даний момент на лісовій пожежі, яка вже набрала надзвичайної ситуації. Дуже швидко розповсюджується вогонь. Йде верхова пожежа. Опадів маємо майже втричі менше і ви бачите, які надзвичайно великі пориви вітру. Розпочався вогонь від населеного пункту. Тобто, вина даної пожежі – це виключно людський фактор. Зараз пожежонебезпечний період. П’ятий клас пожежної небезпеки. Заборонено відвідування населенням лісів", — пояснив генеральний директор держпідприємства "Ліси України" Юрій Болоховець.

Наслідки лісової пожежі у Новосанжарській громаді, вересень 2024-го року. Суспільне Полтава

Звідки почалася лісова пожежа

"Почалося із села Перещепина (Мала Перещепина — ред.(, і вітром сюди пригнало до нас, і погнало далі на село Собківка. Вітер, пожежні не встигають гасити верховий вогонь. Ви ж самі бачите — нічого не можна зробити. Кажуть, що смітник палили у Перещепині. Така розмова була. Це перещеп’яни кажуть, з того села", — повідомив місцевий житель Вадим Гапон.

"І задимлення, і вогонь, все було. Все несло отак, вище сосен, вогонь вище сосен. Яке спали, ви що? Всі бігали, гасили, брали лопати, гасили, все робили, що можливо було. І вночі була пожежа. Дякую рятувальникам, все тут гасили, чесно", — розповіла місцева жителька Людмила Гур’єва.

В полі працють трактори, які переоррюють землю аби спинити поширення вогню. Суспільне Полтава

Нині пожежі є по всій області, та ця — наймасштабніша, розповіла речниця ДСНС регіону Світлана Рибалко.

"Ситуація дуже складна, триває ліквідація пожежі. Щось прогнозувати, наскільки швидко ми зможемо ліквідувати пожежу, ми не можемо, тому що дуже великі пориви вітру. Ситуація дуже складна. Вогонь поширюється миттєво. Сьогодні в Собківці евакуювали 10 осіб. Поліція та рятувальники виводять людей, тому що там знову ж таки складна ситуація., підходить вогонь, лісовий масив, вогонь впритул до будинків. Що стосується будинків, пошкоджених вогнем, знищених вогнем, зараз теж не можемо сказати, бо пізніше будемо ці дані уточнювати", — повідомила речниця ДСНС Полтавщини Світлана Рибалко.

Пожежу гасять майже чотири сотні рятувальників. Суспільне Полтава

Про потерпілих чи загиблих внаслідок пожежі поки не відомо. Станом на вечір 16 вересня її продовжують гасити. Внаслідок цієї пожежі загорілося 5 житлових будинків і 7 господарчих споруд.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok