На Полтавщині почали прийом заявок на конкурс "Шкільний громадський бюджет": що це та які умови

У Полтавській області впродовж місяця приймають заявки від учнів на участь у конкурсі "Шкільний громадський бюджет". На проєкти-переможці дадуть гроші на втілення.

Про це Суспільному 16 вересня розповіла начальниця відділу інвестиційної діяльності Полтавської облради Олеся Дроботенко. За її словами, подавати заяви на участь у конкурсі можна до 15 жовтня.

На конкурс "Шкільний громадський бюджет" приймають пропозиції щодо покращення умов навчання, осучаснення їдалень, спортзалів, поліпшення оснащення, благоустрою території, створення молодіжних просторів для навчального закладу тощо. Подавати заявки на участь можуть школярі віком від 14 до 18 років.

"Найпопулярніші проєкти раніше були ― це укомплектування класів біології, хімії, історії, української мови, математики тощо. Це також зони відпочинку, щоб там були пуфи, дизайн. Це літні класи на території школи, популярна тема їдалень шкільних, технічне забезпечення класів, актових залів, облаштування класів англійської мови", ― розповіла Олеся Дроботенко.

Усі подані проєкти розгляне спеціальна комісія й ухвалить рішення щодо допуску на голосування. Воно триватиме онлайн із 23 жовтня до 7 листопада. Ті ініціативи, які наберуть найбільше голосів, мають оголосити до 11 листопада. Вони, відповідно, отримають фінансування на реалізацію.

Гроші нададуть порівну із бюджету області та громади, де втілюватимуть проєкт. Із бюджету Полтавщини 2024-го на конкурс готові спрямувати 6 мільйонів гривень, сказала Олеся Дроботенко.

Також цього року створили новий напрям ― "Освітні мости: Україна та Польща", на який можна подавати проєкти щодо створення кабінетів полоністики, кінотеатрів із залом польської мови, проведення заходів тощо. Долучитися до відбору можуть представники тих закладів, які брали участь у навчальних таборах для вчителів польської мови. Таких на Полтавщині близько 20, розповіла Олеся Дроботенко:

"Це вперше грантові кошти надаються, польська допомога. Якщо ми цього року доведемо, що це дуже популярний напрям, він потрібний, то, думаю, будуть збільшувати фінансування. Цього року це 300 тисяч гривень, і, відповідно, 50% надає місцева рада".

Докладніше про вимоги до проєктів та про умови конкурсу ― за посиланням. До цього "Шкільний громадський бюджет" на Полтавщині проводили 2021-го. 2022-го та 2023-го років його не було через початок повномасштабної війни в Україні.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok