У Полтаві передали до суду обвинувальний акт щодо десяти учасників угрупування. Слідство вважає, що вони вимагали та умисно шкодили майно громадян, а також незаконно позбавляли волі. Їм загрожує до 15 років в’язниці.
Про це Суспільному розповів прокурор Полтавської обласної прокуратури Володимир Живило. За його словами, до Київського районного суду Полтави спрямували обвинувальний акт щодо 10 учасників злочинної організації. Як раніше повідомляли у прокуратурі, створив і керував угрупуванням, ймовірно, полтавець, який вже був засуджений та має статус "кримінального авторитета".
"Займалися вимаганням майна громадян, умисним пошкодженням майна громадян, а також незаконним позбавленням волі громадян з метою отримання коштів. Організатор зазначеної злочинної організації — особа, яка неодноразово мала проблеми з законом, а інші особи також раніше притягалися до кримінальної відповідальності", — розповів прокурор Полтавської обласної прокуратури Володимир Живило.
Згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень, обвинувачених судять за 12 різними статтями, серед яких:
- створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину;
- вимагання, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, або вчинене організованою групою чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, або поєднане із заподіянням тяжкого тілесного ушкодження;
- незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинені організованою групою, або такі, що спричинили тяжкі наслідки;
- умисне знищення або пошкодження майна, вчинені організованою групою, або такі, що спричинили тяжкі наслідки тощо.
У справі — 20 потерпілих. Одна з них — власниця трихологічної полтавської клініки Катерина Манжула. Її заклад намагалися підпалити тричі. Тоді були пошкоджені фасад, тамбур та вікна. Вперше це трапилося 1 квітня цього року, розповіла потерпіла Суспільному. Все відбувалося протягом 1-3 квітня. Перші дві ночі розбивали вікна і кидали коктейлі Молотова, а на третій день облили бензином і підпалили фасад клініки.
"З 1 на 2 квітня зателефонував адміністратор і сказав, що щось відбувається. У мене тут медсестра живе в цьому будинку. Я попросила її спуститися, подивитися, що тут відбувається. Коли вона вже спустилася, побачили, що розбите вікно і повністю вигорілий цей тамбур. Це житловий будинок, тут знаходиться поруч приватний садочок. Могло бути все, що завгодно, і дуже пощастило, що цей тамбур тільки згорів", — розповіла Катерина Манжула.
9 вересня в суді мало відбутися підготовче засідання у цій справі. Однак на нього не з’явився один з адвокатів обвинувачених, повідомила кореспондентка Суспільного із Київського райсуду Полтави. Через це підготовче перенесли на 4 листопада, а під час цього засідання вирішували питання щодо запобіжного заходу.
Всі обвинувачені нині перебувають під вартою. У суді вони були проти того, щоб їх знімали або фотографували, а їх захисники просили провести засідання без журналістів, однак суддя не задовільнив це клопотання.
Прокурор клопотав про те, щоб лишити всіх під вартою без права внесення застави, а обвинувачені разом із захисниками, називаючи різні причини, просили змінити запобіжні заходи кожному на більш м’які — особисте зобов’язання, домашній арешт тощо.
На думку Катерини Манжули, клініку намагалися підпалити на замовлення конкурентки, яка нині має заклад такого ж профілю у цьому ж мікрорайоні, а раніше це був салон краси. За словами Катерини, у лютому вона виклала в Instagram повідомлення своєї клієнтки, яка зайшла в цей салон підстригтися, а їй запропонували зробити плазмотерапію.
"Вона написала мені і запитала, чи це нормально, коли в звичайній перукарні люди без медичної освіти пропонують такі процедури. Я, звичайно ж, їй відповіла, що так не має бути, і це повідомлення виставила в Instagram, замалювавши місцезнаходження та особисті дані. Не пройшло й місяця (до підпалу — ред.). Ці люди, обвинувачені по моїй справі, не просто прийшли і зробили підпали, вони до цього готувалися, і є свідчення місцевих жителів: вони бачили, що люди у масках, у шапках близько двох тижнів ходили навколо нашої клініки і щось видивлялися", — додала Катерина Манжула.
Ім’я замовниці та назву закладу Катерина Манжула не назвала, однак додала, що і проти замовників була розпочата справа, та її закрили за браком доказів.
Обвинувачені перебуватимуть під вартою без права внесення застави. У разі доведення їх вини їм загрожує до 15 років позбавлення волі.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok