Внаслідок ракетного обстрілу Полтави, який стався 7 вересня, руйнувань зазнали більше 80 будівель та два медичні заклади. Розмір матеріальної допомоги жителям від міської влади ще не визначили, поки збирають інформацію та приймають заяви від людей.
Про це Суспільному розповів заступник Полтавського міського голови Володимир Чередниченко.
Будинок Людмили Сеник зазнав руйнувань внаслідок ракетного удару армією РФ. У будинку жінки не вціліла жодна кімната.
"Це кімната, де займаються діти. Вікна немає, все розбито, до сих пір ми справляємся з тим, щоб прибирати сміття, і щоб дітям було де займатися. У школу не пішли, ми подзвонили у школу, нам дозволили тиждень не ходити. Дах побитий, нам дали вчора, чим накрити – брезент. "Проліска" нам дала чотири подушки, чотири ковдри, чотири матраци. Отак ми тепер будемо жити.Все зруйновано, стелі немає, вікна не закриваються, стіни всі порепані. Батька не відпускають з армії, бо нема підтвердження, що до нас був приліт", — розповіла місцева жителька Людмила Сеник.
Ракетного удару по Полтаві російська армія завдала 7 вересня. Внаслідок влучання пошкоджені понад 80 будівель, вибито 472 вікна, руйнувань зазнали і два медзаклади, розповів заступник міського голови Володимир Чередниченко.
"Було задіяно 114 комунальників і сім транспортних засобів для ліквідації наслідків. Зараз працюють, але зараз працює менше, зараз працює три одиниці техніки, ми на фінальній стадії ліквідації наслідків, залишилось прибрати наслідки у трьох помешканнях. У лікарнях перебуває шість людей – три амбулаторно і троє стаціонарно", — повідомив заступник Полтавського міського голови Володимир Чередниченко.
Зі слів заступника міського голови, для отримання матеріальної допомоги звернулось близько 250 людей, серед них і родина Станіслава Андрущенка.
"Кришу познімало, вибило чотири вікна, підняло трішки і дах, на гаражі взагалі двері повиривало з коробами. На гаражі і в сараї, і теж і дах там зірвало. Привезли знайшли шифер використаний, і оце з 7:00 працюємо. Друзі, знайомі", — продовжив місцевий житель Станіслав Андрущенко.
"Зараз співпрацюємо з благодійними організаціями, сьогодні працює "Проліска", яка видає плівку, OSB-плити. Вони будуть працювати і сьогодні, і завтра. Ми ще не вирішили, яким чином будемо відшкодовувати людям, надавати компенсацію. Може це буде програма "Турбота", може це буде за рахунок благодійних фондів. Питання ще відкрите тому, що ми не зібрали ще повністю інформацію", — розповів заступник Полтавського міського голови Володимир Чередниченко.
Домоволодіння родини Бойків зазнало найбільших руйнувань.
"У нас зруйновано все. Якщо ви відійдете і побачите в об’єктив дах, дах ремонту не підлягає, там уламок упав, дірки попробивав, крокви склалися, поламалися. 13 вікон, всі пластикові, вони всі непридатні. Допомагали родичі, близькі люди, діти допомагали. Усередині трохи лад, сміття все вигребли. А тут все повністю, літня кухня, погріб і там курник був. Нема нічого", — додав місцевий житель Петро Бойко.
Крім будівель, на подвір’ї родини зруйнований сад і город.
"Так позривало всі дерева, що летіли вони за хату. дерева випалило, виноград у нас був, він випалений, у троянд листя випалене. Ось де машина стоїть, була пожежа, і впало тут. І звідси оце все вибуховою хвилею усе рознесло і спалило. Ми так поперелякувались, що я не змогла і вийти", — продовжила місцева жителька Тамара Бойко.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok