"Дуже травмовані ноги, обгорілий": що розповідають рідні поранених під час обстрілу у Полтаві

Частина людей, які отримали поранення під час ракетного удару 3 вересня по інститутові зв’язку у Полтаві, перебувають у реанімаційному відділенні однієї з лікарень. Цих пацієнтів уже ідентифікували. До них почали приїжджати родичі.

Про це розповів Суспільному завідувач реанімаційного відділення однієї із лікарень Валентин Білий.

69-річна Галина Бутко приїхала до сина Володимира із села Мартинівка, що на Полтавщині. 48-річного чоловіка ушпиталили до реанімації 3 вересня без свідомості. Він навчався на території інституту зв’язку. У момент ракетного удару чоловік був у закладі.

Рідні поранених під час обстрілу 3 вересня чекають біля реанімації 4 вересня у Полтаві. Суспільне Полтава

"Учора мені подзвонили з лікарні і сказали, що мій син у тяжкому стані. Йому зробили операцію, зараз я оце від нього, вже стан трішки покращився. Іще буде дві операції. Черевна порожнина (зазнала поранень — ред.), і він зараз не відчуває ніг. У нього п’ятеро діток: три сини і дві донечки", — розповіла мати пораненого Володимира Бутка.

Мати травмованого Володимира Галина Бутко. Суспільне Полтава

Олександра Голуб приїхала до свого чоловіка Олексія із Сум. Він теж у момент вибуху був у навчальному закладі Полтави.

Дружина пораненого Олексія Олександра Голуб. Суспільне Полтава

"Був на навчанні у навчальному центрі. О 9:10 він мені дзвонить: "Ракета". Він уже був тяжко поранений, єдине, що він зміг — це мені подзвонити і сказати. Сказав, що дуже багато вбитих. Подзвонили з відділення (реанімаційного — ред.) дівчата, сказали: "Живий у реанімації, приїжджайте". Дивитися страшно. Дуже травмовані ноги. Обгорілий", — розповіла дружина пораненого.

Віктор Токар з дружиною приїхав до сина Олександра, 51-річний чоловік теж отримав поранення під час ракетного удару по навчальному центру. Нині — у реанімації.

Батько травмованого Олександра Віктор Токар. Суспільне Полтава

"Був на курсах в інституті на заняттях. Ми з Глобиного, приїхали оце сюди, чекаємо. Поїхав на курси, там у них спеціальна програма", — зазначив батько травмованого Віктор Токар.

Що відомо про обстріл Інституту зв’язку у Полтаві 3 вересня 2024-го

Зранку 3 вересня жителі Полтави чули два звуки вибухів. Вони пролунали близько 09:10. Перед цим у Telegram-каналі Повітряних сил повідомляли про ракету у напрямку Полтави. За кілька хвилин до вибухів у регіоні оголосили про повітряну тривогу ― о 09:08.

Армія РФ влучила у будівлю Інституту зв’язку у Полтаві. Станом на 14:20 повідомили про понад 40 загиблих та більше 180 поранених. Інформацію поширив у своєму Telegram-каналі президент України Володимир Зеленський.

Як повідомив у Telegram-каналі міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, з-під завалів дістали 11 людей. У сусідніх будинках вибило вікна та пошкодило фасади.

Проміжок між оголошенням тривоги і влучанням був коротким, тому вибухи застали людей у момент евакуації у бомбосховища, повідомили у Міноборони. За їхніми даними, російська армія використала для обстрілу дві балістичні ракети.

Командування Сухопутних військ 3 вересня повідомило, що проведуть "розслідування, щоб виявити, чи було зроблено достатньо, аби убезпечити життя і здоровʼя військовослужбовців на обʼєкті". Також перевірять, чи належним чином здійснювали керівництво закладом. На подібних об'єктах мають посилити заходи щодо убезпечення особового складу і перевірити дисципліну у військових частинах.

Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін розповів, що у навчальному закладі під час ракетного удару не було жодних шикувань. Військовий, який перебував в одному з корпусів Інституту зв’язку на момент атаки, також надав таку інформацію Суспільному.

Поранених під час обстрілу відвезли до медзакладів у громаді. Зокрема, і в обласну лікарню імені Скліфосовського. Кількість пацієнтів у закладі не назвали. Частина поранених ― у реанімаційному відділенні, усі вони у тяжкому стані. Про це повідомив Суспільному завідувач відділення Валентин Білий. За словами медика, усі поранені були без свідомості та не ідентифіковані. До обласної станції переливання крові 3 вересня звернулося близько 150 людей. Протягом дня в установі заготували близько 75 літрів крові. Про це Суспільному розповів головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков.

На місці розгорнули роботу штабу цивільного захисту та місцевої комісії з питань ТЕБ і НС. Фахівці обстежували цивільні споруди щодо пошкоджень. Надавали допомогу і благодійні організації, людей забезпечували водою та їжею.

Президент США Джо Байден повідомив, що засуджує російський обстріл Полтави. Про це стало відомо із заяви, яку оприлюднили на офіційному сайті Білого дому. У ній йдеться, зокрема, і про подальшу підтримку України для її захисту, у тому числі й надання систем протиповітряної оборони.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok