Предмет "Захист України": які зміни чекають на полтавських учнів

Урок "Захист України". Фото надані Іваном Лисенком

Цього року на Полтавщині, як і в усій Україні, має бути запроваджена нова програма вивчення курсу "Захист України". Над новим документом працювала робоча група з 40 спеціалістів, серед яких були п’ятеро учителів цього предмету. Долучився до написання нової програми і учитель предмету "Захист України" Сарського опорного закладу Гадяцької міськради Іван Лисенко.

Про основні зміни він розповів в ефірі Українського радіо "Полтава".

Насамперед, повинні бути створені осередки для викладання предмету "Захист України". Осередок може бути створений у територіальній громаді, в якій є понад 80 учнів 10-11 класів. Якщо в громаді менше 80 учнів, то осередок може бути створений шляхом об’єднання декількох територіальних громад і потрібно досягнути показника не менше 80 учнів. Хлопці і дівчата за новою програмою тепер будуть навчатися разом. Програма змінена кардинально. Тепер немає стройової підготовки.

За кілька днів до нового навчального року повністю впровадити навчання за новою програмою наряд чи вийде, розповів Іван Лисенко. Але поступово її опанують в усіх громадах.

Осередки будуть створені, всі активно працюють над цим. В моїй Гадяцькій територіальній громаді також планується створення такого осередку на базі четвертої школи імені Лесі Українки. Така моя суб’єктивна думка, що поки що ми будемо навчатися за програмою 2023-го року. А коли створиться осередок, то вже будемо працювати за новою програмою.
Учні під час вивчення предмету "Захист України". Фото надані Іваном Лисенком

На фінансування нової програми предмету "Захист України" спрямували більше 1,5 мільярда гривень. Це дозволить створити потужну матеріальну базу в усіх навчальних закладах країни.

1,64 мільярда гривень на закупівлю обладнання. Це будуть просто суперові уроки. Там будуть симулятори польотів, дрони, навчальні тири, манекени для стрілецької підготовки, аптечки, манекени для відпрацювання домедичної допомоги. Якщо є макети, манекени, є з чим працювати, то можна зацікавити дітей. Не просто показувати їм презентації, "на пальцях розповідати", а з манекеном діти краще запам’ятовують, тренуються, в них м’язова пам’ять виробляється. Якщо вони наклали турнікет 10-20 разів, то потім будуть накладати досить швидко.

Згідно з новою програмою викладатимуть курс впродовж двох годин на тиждень, а не 1,5, як нині. Якщо мова йде про осередок викладання, то там має бути два учителі цього предмету.

Для ефективного викладання предмету в осередку рекомендують кількість уроків проводити в межах 1-2 навчальні дні. Для цього потрібен буде вчитель, але і залучати працівників ТЦК, ветеранів.

Повністю інтерв’ю можна послухати за посиланням

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok