У Березовому сквері, що у Полтаві, 22 серпня демонтують постамент, на якому було встановлено погруддя Пушкіну. Його прибирають через понад рік після зняття погруддя.
Демонтаж постаменту проводять працівники комунального підприємства "Декоративні культури". Роблять це за гроші установи, повідомили Суспільному у підприємстві.
Постаменти на місці пам’ятників Зигіну та Ватутіну також мають демонтувати. Таке розпорядження раніше підписав голова Полтавської ОВА Філіп Пронін. Зробити це мали до 8 серпня.
Що відомо про демонтаж пам’ятників Ватутіну, Пушкіну та Зигіну у Полтаві
Рішення про демонтаж двох пам’ятників Ватутіну та Пушкіну ухвалили 24 липня 2023-го року під час засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради. Демонтаж здійснили 27 липня 2023-го.
Микола Ватутін ― це радянський військовий, мав звання генерал. Він був командувачем одного з фронтів часів Другої світової війни. За словами представника Інституту національної пам’яті у регіоні Олега Пустовгара, за керівництва Миколи Ватутіна для звільнення Києва у бій відправляли неозброєними навіть неповнолітніх.
Пам’ятник радянському військовому Миколі Ватутіну в обласному центрі на однойменній вулиці встановили 2013-го, розповідав Суспільному Олег Пустовгар. До того монумент був розміщений на базі місцевого військового інституту зв’язку.
Олександр Пушкін ― російський поет та прозаїк часів Російської імперії. Регіональний представник Інституту нацпам’яті Олег Пустовгар Суспільному розповідав:
"Олександр Пушкін – це трубадур Російської імперії, якого і зараз російська пропаганда використовує у своїх інформаційно-психологічних війнах".
Пам’ятник на честь Пушкіна у Полтаві був встановлений у Березовому сквері. Це погруддя на постаменті. Його закривали чорним поліетиленом, а також обливали фарбою. Сквер розміщений на вулиці Пушкіна, її назву у Полтаві мають змінити згодом.
Олексій Зигін – радянський військовий часів Другої світової війни.
"Олексій Іванович Зигін, генерал-лейтенант на той час, безпосередньо до Полтави не має ніякого відношення. Четвертою гвардійською армією, яка визволяла Полтаву безпосередньо, командував наш земляк – це генерал Кулик. А Олексій Іванович Зигін був призначений наказом ставки головнокомандувача 25 вересня 1943-го року, як уже Полтава була два дні визволена. Він підірвався на міні. Він похований у Полтаві", - розповідав суспільному старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею Олег Скирда.
Пам’ятник Олексієві Зигіну у Полтаві встановили 1957-го. Крім цього, на його честь назвали також вулицю та площу. Їх за рішенням депутатів міської ради перейменували 19 травня 2023-го. Площу назвали Київською, а вулицю – на честь загиблого під час повномасштабної війни капітана Володимира Кісельова. Демонтували пам’ятник Зигіну 4 серпня 2023-го року.
Що з демонтованими пам’ятниками Пушкіну, Ватутіну та Зигіну
24 липня 2024-го року погруддя Пушкіну та Ватутіну вивезли із території підприємства "Декоративні культури". Їх передали до Путивльського державного історико-культурного заповідника, що на Сумщині. Нині на території полтавського комунального підприємства лишився тільки один демонтований пам’ятник – Зигіну.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok