Перейти до основного змісту

Вісімнадцять спортсменів із семи видів спорту представлятимуть Полтавщину на Паралімпіаді-2024

Спортсмени, які представлятимуть Полтавщину на Паралімпіаді-2024. Ф.Пронін

Цьогоріч кількість учасників міжнародних змагань у складі збірної команди України від нашої області найбільша за всю історію Паралімпійських ігор. Тренери з Полтавщини демонструють високий рівень підготовки спортсменів.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів начальник регіонального Центру з фізичної культури та спорту осіб з інвалідністю "Інваспорт" Олександр Верещака.

"Найбільш потужний вид спорту для нас плавання. У складі збірної команди з голболу усі шість спортсменів з вадами зору наші земляки. У змаганнях з параканое візьме участь гребець із Горішніх Плавнів. А ще волейбол сидячи, настільний теніс – у цьому виді спорту змагаються спортсмени із порушеннями опорно-рухового апарату. Наша гордість Іван Май. І два легкоатлети з Кременчука братимуть участь у змаганнях зі штовхання ядра".

Усі спортсмени нині готуються до Паралімпійських ігор-2024. Дехто з учасників вже в Парижі, а частина, як, наприклад, плавці, тренуються на базі спорткомплексу "Акварена" у Полтаві.

"Я тридцять років працюю на цій посаді і увесь цей час мова про єдине - безбар’єрність. Якщо це сучасна споруда – питань немає. Там дотримані усі будівельні норми. Але ті спортивні споруди, що залишилися у спадок від СРСР не готові прийняти не тільки осіб з інвалідністю, а й здорових спортсменів. Зокрема, в області немає жодного стадіону, що відповідав би сучасним вимогам підготовки спортсменів".

Полтавців до Паралімпіади готують досвідчені тренери України. Зокрема, Галина Бойко та Ілля Калайда виховали не одного плавця-паралімпійця. Серед них - Дмитро Виноградець та Євген Богодайко.

"Для обох спорт не просто частина життя, а взагалі їхнє життя. Я дивуюся їхній наполегливості і терпінню. Двічі на день без вихідних вони збираються на тренування. Не можу не згадати наших тренерів зі штовхання ядра. Це Юрій Щипець і Дмитро Панчелін із Кременчука. Не маючи відповідних умов для тренувань, вони самотужки обладнали місце для занять, знаходять можливості, кошти".

Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава" за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції