Перейти до основного змісту

У Полтаві підприємці хочуть ділитися залишками електроенергії: що каже на це Полтаваобленерго

Частина полтавських підприємців мають надлишки електроенергії, яку вони згенерували за допомогою сонячних панелей. Її вони хотіли б передати до загальної мережі безоплатно, але не можуть укласти відповідний договір з "Полтаваобленерго".

Про це Суспільному повідомив директор однієї з полтавських компаній Василь Волошинівський. Як розповів фахівець з альтернативної енергетики Сергій Зінкевич, держава розробила механізм такої передачі, щоб зменшити енергодефіцит.

Частина підприємців Полтавщини хочуть передавати залишки електроенергію до загальної мережі. Її вони генерують самостійно за допомогою сонячних панелей. Серед таких – полтавська фірма, яка займається виготовленням обладнання для промисловості.

Сонячні батареї у Полтаві. Суспільне Полтава

"Сонячна електростанція потужністю 70 кВт на власне споживання, яка була встановлена нашим підприємством. Особливість роботи сонячної електростанції на власне споживання така, що ми в момент генерації повинні спожити всю електроенергію. Тоді електростанція дає максимальну ефективність. Але так буває не завжди, і буває таке, що мережа завантажена значно менше, ніж генерує сонячна станція", — розповів директор компанії "PILOT" Василь Волошинівський.

Щоб мати змогу передавати надлишки власноруч згенерованої електроенергії, підприємство повинно мати статус активного споживача, розповів фахівець з альтернативної енергетики і директор компанії SUNSAY NRG Сергій Зінкевич.

"Для цього представники оператора системи розподілу встановлюють додатковий лічильник. Якщо простою мовою, щоб вони знали скільки електроенергії в який час виходить з підприємства, тому що за цю електроенергію підприємство потім отримує гроші", — додав фахівець з альтернативної енергетики Сергій Зінкевич.

Генератор компанії, який застосовується під час відключень електроенергії. Суспільне Полтава

"Держава може викупляти електроенергію протягом кожної години, і тоді, це відбувається за механізмом активного споживача. От станом на зараз ми не можемо укласти такий договір, тому що відбувається певна бюрократична процедура", — продовжив Василь Волошинівський.

Суспільне надіслало запит до "Полтаваобленерго", щоб дізнатися на якій підставі підприємцям не дозволяють укласти договір активного споживача з можливістю передачі електроенергії. Надати цю інформацію представники "Полтаваобленерго" відмовились.

Заправка, яка використовує електроенергію. Суспільне Полтава

"Якщо у вас є статус активного споживача, якщо у вас є надлишки постачальник електроенергії, він зобов'язаний викуповувати у вас надлишки електроенергії", — розповів фахівець з альтернативної енергетики Сергій Зінкевич.

Як розповів Василь Волошинівський, електроенергію готові віддавати безоплатно.

"Є літо, ви бачите, гарне сонце, ми маємо на станом на зараз надлишки, але не можемо видавати в мережу свої надлишки, ми дуже сподіваємось, що це питання буде врегульовано", — розповів директор компанії "PILOT" Василь Волошинівський.

Працівник компанії "Pilot". Суспільне Полтава

"Якщо вони не хочуть отримати гроші за цю електроенергію, вони на договірних відносинах можуть з постачальником електроенергії зафіксувати, що вони за рішенням сторін визначають (ціну – ред.) як нуль гривень нуль копійок за кожен кіловат за годину", — продовжив фахівець з альтернативної енергетики Сергій Зінкевич.

Як розповів Сергій Зінкевич, через російські обстріли українська енергосистема не може нині збалансувати усі надходження електрики.

Підприємство, яке займається виготовленням обладнання для промисловості. Суспільне Полтава

"Якщо у нас в мережі з'явиться умовно неконтрольована генерація, дуже залежна від погоди, в нас мають бути балансуючі можливості в нашій енергосистемі, які ці підйоми генерації або спуски можуть перекривати", — додав Сергій Зінкевич.

За словами Сергія Зінкевича, нині підприємств, які могли б скидати надлишки енергії в мережу дуже мало, оскільки цей ринок тільки зароджується. Перші такі договорив Україні були укладені у квітні цього року.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok