Цьогоріч на Полтавщині через засуху сої зберуть менше, ніж торік. Як повідомив Суспільному начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін, у регіоні слід очікувати урожайність до двох тонн з гектара. Через дефіцит вологи технічна культура зійшла нерівномірно. Подекуди ще викидає цвіт, а подекуди має сухі пусті стручки.
Фермер з Полтавщини Вадим Слизько має в обробітку більше ста гектарів землі. Вирощує кукурудзу, соняшник та сою. Останньої культури засіяв 50 гектарів.
"Цього року вирішили зробити три культури, і вже з осені плануємо ввести ще ріпак і пшеницю. 2022-го року, 2021-го були опади, осадків вистачало для того, щоб технічні культури давали нормальну врожайність", — розповів фермер Вадим Слизько.
Каже, торік урожай сої був хорошим. Зібрати вдалось від трьох до трьох з половиною тонн з гектара. Цьогоріч технічної культури засіяли більше, але не врахували можливу засуху. Сою сіяли на початку травня. Вносили добрива та засоби захисту від бур’яну.
"Через нерівномірні сходи у нас частина сої вже набирала «бобики», частина сої цвіла. Вона й зараз десь місцями ще цвіте. Частину «бобиків» соя скидала, цвіт скидала. Їй було спекотно. І тому не бачимо на сьогоднішній день, що ми вийдемо в «плюс». Якесь поле дасть нам 1,5 тонни з гектара, якесь, може, дасть два. Десь якесь на низині дасть 2,5", — повідомив фермер Вадим Слизько.
Зібрати хотілось би, каже фермер, не менше трьох тонн з гектара та продати потім зерно по 25 тисяч гривень за тонну. Та через несприятливі погодні умови більше 2 тонн з гектара цьогоріч не буде.
"Цього року горить все. Вологи не вистачило рослині виростить нормальну кореневу систему, нормально розгілкуватись, щоб виросли листки, гілочки. Відповідно до цих факторів далі підуть стручки, їх повинно бути у двічі-тричі більше на одній рослині, ніж на сьогоднішній день. Вона не змогла, не витягла вологу", — поскаржився фермер Вадим Слизько.
Як розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін, Полтавщина лідирує за кількістю площ під соєю. Але врожайність буде меншою, ніж 2023-го.
"На Полтавщині аграрії засіяли соєю майже 300 тисяч гектарів. Це на третину більше, ніж торік. Найбільші площі у Полтавському районі. Майже 80 тисяч гектарів. Прогнозуємо приблизно 18 центнерів з гектара. Відповідно, валовий збір на рівні 512 тисяч тон", —розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.
За словами фермера Вадима Слизька, середньоранню сою молотитимуть цьогоріч на початку вересня. Далі її здаватимуть на імпорт за кордон, аби потім з неї виготовляли технічні олії та різні харчові добавки.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok