У Полтаві благодійний фонд відкрив соціально-реабілітаційний центр: хто може звернутися

У Полтаві благодійний фонд "Карітас Полтава" за підтримки міжнародних донорів відкрив соціально-реабілітаційний центр. Приймають там людей похилого віку з числа жителів міста та ВПО старше 60 років.Про це Суспільному розповіла координаторка проєкту Людмила Свистун. У центрі проводять, зокрема, консультації з лікарем загальної практики, заняття з арт-терапії, групові, індивідуальні психологічні тренінги, працює фізкабінет.

63-річна Наталія Новицька на занятті із лікувальної фізкультури. Близько двох тижнів жінка відвідує соціально-реабілітаційний центр.

"З кульками ми працювали, з резинками, дихали у сольовій кімнаті. Процедури дуже хороші. І для дихання, і розганяє кров, і розтяжки. Тобто, всі процедури від голови до ніг. Перший раз прийшла, дізналась про всі процедури, записалася до лікаря, лікар призначив мені, і я ходжу. Прес, магніти, ходжу в сольову кімнату і набагато краще себе почуваю", — розповіла місцева жителька Наталія Новицька.

Місцева жителька Наталія Новицька на занятті. Суспільне Полтава

У Полтаві соціально-реабілітаційний центр для людей похилого віку відкрив благодійний фонд "Карітас Полтава" за підтримки міжнародних донорів, каже координаторка проєкту Людмила Свистун.

"Для того, щоб звернутись за допомогою, потрібно підійти до нас на вулицю Семена Антонця, 24, з оригіналом паспорта, кода, довідки про ВПО або пенсійного посвідчення. Тобто, документів, що підтверджують вік людини і категорії вразливості. Наприклад, документи по інвалідності. Тобто, наші бенефіціари – це люди 60 плюс, або люди з інвалідністю будь якого віку", — продовжила координаторка проєкту Людмила Свистун.

Соціально-реабілітаційний центр для людей похилого віку відкрив благодійний фонд «Карітас Полтава». Суспільне Полтава

У центрі проводять, зокрема, заняття з арт-терапії, групові психологічні тренінги, індивідуальні консультації психолога. Людмила Туленкова на занятті створює колаж "Мої мрії".

"Це наші бажання, чого ми хочемо, чого ми не змогли раніше, а тепер можна це зробити. Наприклад, вивчити добре англійську мову. Чи мрієш, щоб онуки заробили на нову квартиру. Згадуєш про своїх батьків, як їм було важко і хочеться, щоб у наших дітей було краще життя", — додала місцева жителька Людмила Туленкова.

Кабінет фізпроцедур у реабілітаційному центрі. Суспільне Полтава

Працює в центрі кабінет фізпроцедур. Сюди пацієнтів направляють після огляду лікаря.

"На даний момент я виконую процедуру фонофорезу. Фонофорез корисний для суглобів. Також тут є пресотерапія, вона корисна для лімфодренажу. Також магнітотерапія, апарат УВЧ. У залежності від призначення лікаря ми виконуємо кілька процедур, але це в основному 10 процедур на одного пацієнта", — розповіла медична сестра Анастасія Бурей.

У центрі приймають людей похилого віку та ВПО старше 60 років. Суспільне Полтава

"Дуже турбувало коліно. І довелось до лікарів звертатись, щоб допомогли. Отак я й потрапив сюди. Ця процедура дуже допомагає мені. Зараз ось восьма процедура і допомогло дуже добре", — додав місцевий житель Олексій Васильєв.

Як розповіла Суспільному Людмила Свистун, за два тижні роботи до центру звернулось більше сотні людей. Всі послуги для відвідувачів центру безоплатні. Незабаром тут має запрацювати ще медичний центр.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok