"Використовує майже втричі менше води": на Полтавщині модернізують застарілі системи зрошення

На Полтавщині понад 50 тисяч гектарів землі потребують зрошення. Про це Суспільному розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін. Нині меліоративні системи працюють лише на шести тисячах гектарів площ. У регіоні до їх розбудови залучають, зокрема, об'єднання водокористувачів. А за фінансової підтримки іноземних програм, зокрема, USAID АГРО, у регіоні модернізують застарілі системи зрошення.

У господарстві "Полтава Сад", що у селі Мар’ївка Полтавського району, вирощують насіння кукурудзи та соняшника. Також займаються тут овочівництвом. За рік на зрошення своїх полів витрачають близько двох мільйонів кубометрів води.

Зрошувальна система, якою можна керувати зі смартфону. Суспільне Полтава

"В нашому господарстві тут знаходиться дві з половиною тисячі гектарів землі і ми маємо зрошення на 1500 гектарах. Чому 1500? Тому що в нас є лімітована вода. Нам дає держава два мільйона кубів води для використання для зрошення. Системи, які ми маємо для зрошення, вони не є енергоефективними. Десь приблизно один метр кубічний нам обходиться десь п’ять-шість гривень. Можемо порахувати – це десь близько 10-12 мільйонів гривень", — розповів директор підприємства “Полтава Сад” Дмитро Штанько.

Нині у господарстві, першими в Україні, почали на полях використовувати спеціальну зрошувальну машину. Керують машиною за допомогою смартфона і їде вона по полю за навігатором. Також економить воду та дбайлива до сільгоспкультур. Нині обслуговує господарство організація водокористувачів, розповів Дмитро Штанько.

Зрошувальна система в роботі. Суспільне Полтава

"Сучасна розробка, яка використовує у двічі, а то й у два з половиною рази менше води, при тій самій ефективності для рослин. Рік-два-три-чотири ми хочемо перейти, всі системи старі замінити на більш сучасні, нові. Якщо люди – водокористувачі будуть об’єднуватись в якісь маленькі, я б так назвав кооперативи, будемо отримувати допомогу від різних фондів, в даному випадку у нас сьогодні фонд USAID, який допомагає організаторам водокористувачів фінансами, в чому нам важко, тим допомагає", — пояснив директор підприємства “Полтава Сад” Дмитро Штанько.

Загалом, нині на Полтавщині зрошення потребують понад 50 тисяч гектарів площ,розповів керівник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

"Під зрошенням зараз більше шести тисяч гектар. Сподіваємось, що коли ми дійдемо до тієї межі, коли вже будуть на 100% використані ті площі, ми будемо шукати шляхи, розвивати додаткові площі під меліорацію", — розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

Як розповів Суспільному Філіп Пронін, нині у регіоні до розбудови меліоративних систем залучають, зокрема, об'єднання водокористувачів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok