У Щербанівській ТГ на Полтавщині жителям двох сіл відключили водопостачання: борг 740 тисяч гривень

У Щербанівській громаді жителі села Гора та частина жителів Шмиглів лишилися без водопостачання. Причина – борги обслуговуючого кооперативу "Горянка" перед "Полтававодоканалом". Нині це – 740 255 гривень. Господарський суд Полтавської області 27 вересня 2023 року ухвалив рішення про примусове стягнення боргу. Проте з того часу сума тільки зросла.

Про це Суспільному повідомила речниця "Полтававодоканалу" Інна Рудяк.

Господарський суд Полтавської області 27 вересня 2023 року ухвалив рішення про примусове стягнення боргу, розповіла речниця підприємства "Полтававодоканалу" Інна Рудяк.

"На сьогоднішній день із загальної суми боргу сплачено 194 409 гривень 17 копійок. Станом на 25.07.2024 борг за надані послуги з водопостачання складає 740 255 гривень. 26 липня голова Щербанівської ТГ мав діалог з керівництвом "Полтававодоканалу" з приводу вирішення даної проблеми та запевнили, що 400 тисяч вже сплатили і решта буде погашена найближчим часом, але кошти так і не надійшли на "Водоканал" на сьогоднішній день", — розповіла Інна Рудяк.

За словами Інни Рудяк, у квітні цього року "Полтававодоканал" відправив рекомендований лист із повідомленням про призупинення водопостачання у разі несплати боргу кооперативом "Горянка". За словами керівника організації Сергія Карпенка, лист він не отримував.

Жителі села Гора та частина жителів Шмиглів, що в Щербанівській громаді скаржаться на відсутність водопостачання. Нині без води більше 700 людей. Така ситуація ту вперше, розповіла місцева жителька Юлія Міщенко.

У селі Гора місцеві зібралися на зустріч із керівництвом громади через відключення водопостачання. Суспільне Полтава

"Ми живемо у квартирі, у нас вода і каналізація, ми ж без цього ніяк. У мене двоє дітей, щоб помитися та ще й захворіли обоє, ніяк нам без води", — поділилась місцеа жителька Юлія Міщенко.

"Ми сплачуємо вчасно за воду, але нам її відключили. Ми живемо у багатоповерхівці, де каналізація, де немає туалетів на вулиці, де немає колодязів, де багато людей похилого віку і дітей. І зараз така спека – суцільна антисанітарія. Зараз "заб’ються" каналізації, і що буде далі?", — зауважила місцева жителька Світлана Кальченко.

Споживачі у цих селах сплачують за водопостачання об’єднаному кооперативу "Горянка". А той далі сплачує на рахунок "Полтававодоканалу", розповів Суспільному начальник управління житлово-комунального господарства сільради В’ячеслав Макаренко.

"Існує один лічильник, який знаходиться на нашій насосній підстанції та, що знаходиться у селі Щербані. І "Водоканал" відповідно до показників цього одного-єдиного лічильника нараховує плату за спожиту воду. Так склалося, що хтось платив, хтось не платив, виріс борг, були судові рішення стосовно примусового стягнення цього боргу, але борг не зупинився, а почав рости", — повідомив начальник управління ЖКГ Щербанівської сільради В’ячеслав Макаренко.

Начальник ЖКГ Вʼячеслав Макаренко і сільський голова Щрбанівськоі сільради Ігор Процик. Суспільне Полтава

За словами В’ячеслава Макаренка, 25 липня "Полтававодоканал" припинив водопостачання.

"Сплачували не на рахунок, а носили готівкою. Є особа, яка приймала готівкою і видавала чек про сплату. І також велися дані по лічильниках, по використаних кубах води. Де акти звірки? Де взагалі дані по середньому споживанню? Я знаю, що я споживаю, моє господарство – 10 кубів води так само ми можемо вирахувати, скільки споживає наше село. Даних цих немає. Де їх подивитися, в кого запитати – теж не зрозуміло", — поділилась місцева жителька Юлія Замбровська.

- Буде вода, буде все – моя позиція. Буде скоро. Зараз я не можу сказати, зараз мені треба брати відпустку і їхати розбиратися. Звісно, планую, якщо дадуть, звісно, — додав керівник обслуговуючого кооперативу "Горянка" Сергій Карпенко.

За словами Інни Рудяк, аби жителям Щербанівської громади відновили водопостачання найближчим часом, потрібно борг погасити повністю.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok