Центр готовності цивільних: які тренінги пропонують полтавцям

Олександр Скрипай. Суспільне Полтава

Центр готовності цивільних діє в Полтавській області два роки. За цей час тренінги пройшли понад сім тисяч громадян. Почали роботу волонтери та інструктори.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів координатор Центру готовності цивільних на Полтавщині Олександр Скрипай.

Починали із класичних тренінгів по володінні зброєю, тактичній медицині, а згодом все розросталося до інших форматів, згідно з викликами, які були в той чи інший час. Наприклад, коли була ядерна загроза, ми проводили тренінг щодо дій при ядерному ударі. Під певні наративи, які в суспільстві є, ми стараємося знайти інструкторів, тренерів, які б могли цим ділитися. Зараз ми робимо великий уклон під психологічні тренінги.

За два роки стабільний попит на тренінги з поводження зі зброєю та з тактичної медицини, розповів Олександр Скрипай. Тому саме їх удосконалюють і розширюють.

Якщо ми починали з тактичної медицини для військових, то зараз це сім дисциплін. Зокрема, тактична медицина для цивільних, які можуть отримати травми при "прильотах". В різний період часу попит на медицину був хвилеподібний. Спокійно в Полтаві і поруч – менші набори. Як тільки якийсь "прильот", атака – люди одразу реєструються. Але тактична медицина і володіння зброєю на постійній основі і практично кожного тижня ці дисципліни проводяться.
Ведучий ефіру Олександр Бобошко та гість в студії Олександр Скрипай. Суспільне Полтава

Нині Центр готовності цивільних проводить у Полтаві за тиждень в середньому 2-3 тренінги з різних дисциплін. На початку роботи за підвищеного попиту ця цифра сягала 10-12 занять щотижня.

Багато хто ходить постійно, готується. Багато хто вже мобілізувався, шле нам відгуки. Добре, що ми це почали і я думаю, що не один десяток життів буде збережено за рахунок цих знань. Якщо б одна людина була врятована, то це точно варто було б починати.

Центр має десять координаторів у громадах Полтавщини, які на місцях організовують тренінги. Всі вони працюють на волонтерських засадах. Про високий рівень інструкторів розповів Олександр Скрипай.

Інструктори всі з бойовим досвідом. Навіть коли ми починали, всі були з бойовим досвідом, вони пройшли на той час АТО/ООС, служили в Полтавській теробороні, дехто за березень-квітень уже пройшов бої повномасштабної війни. Зараз на стрілецькій справі у нас приходять хлопці поранені, хто комісований.

За два роки є слухачі, які відвідали десятки тренінгів, є разові відвідувачі. Вимог проходити певну кількість занять у Центрі не ставлять.

Люди, які готуються мобілізуватися, вони ходять по року, по пів року. Одна людина рік ходить, бачу в соцмережах, що готується в нас, в інших місцях. Людина грунтовно готується до мобілізації, нормальний, здравий підхід. Найбільша аудиторія 30-40 років, свідомі люди, які розуміють глибину всього і що це нас чекає ще дуже довго. Є в нас постійний учасник, який уже два роки ходить, йому за 60. Каже: «Мене на війну не беруть, то я буду готуватися і партизанити».

Повністю інтерв’ю про роботу на Полтавщині Центру готовності цивільних слухайте за посиланням

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok