Як перенести спеку жителям Полтавщини: поради лікарки

Через спеку багато полтавців проводять час на міському пляжі. Суспільне Полтава

Через спеку, що тримається на Полтавщині, страждає більшість людей, особливо, з хронічними хворобами. Тому варто звертати увагу на симптоми, які є ознаками теплового удару.

Зокрема, в першу чергу це надмірне потовиділення, мерехтіння в очах, запаморочення, болі в серці, утруднене дихання аж до втрати свідомості. Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіла завідувачка оперативно-диспетчерського відділу обласного центру екстреної медичної допомоги Валентина Федорченко.

Спека впливає на всі органи, але є люди, які дуже відчувають спеку. Це люди з хронічними захворюваннями, це хворі на гіпертонію, стенокардію, які перенесли інфаркт міокарду, які хворіли на мозкові інсульти. Якщо є перегрівання організму, людина ще може надати собі допомогу. Треба попити водички кімнатної температури невеличкими ковтками, перейти в тінь.

Якщо ж у людини стан здоров’я погіршився значно, у неї збої в роботі серця, підвищений або знижений тиск, навіть втрата свідомості, то варто звернутися до медиків. Що робити до приїзду "швидкої" розповіла Валентина Федорченко.

Людину треба перенести в тінь або приміщення затемнене. Але різниця в температурі між вулицею і приміщенням не повинна бути більше 10 градусів. Різкий перепад температури також пагубно впливає на організм людини. Далі – охолодження внутрішнє і зовнішнє. Внутрішнє – це ми п’ємо воду, але не холодну, не газовані напої, не солодкі, про алкогольні напої навіть не говоримо, можна трав’яні чаї. Таким чином ми даємо пити і боремося зі зневодненням. Зовнішньо також можемо боротися. Це холодну воду на ділянки, де проходять магістральні судини: можна покласти на голову, лоб, шию, ліктеві згиби.

Кожен може попередити подібні випадки, маючи з собою чи на собі речі, які максимально унеможливлять перегрівання.

По-перше, головний убір, який має поля і захищає обличчя, шию, вуха від палючого сонця. Одяг повинен бути, який не облягає тіло, бути вільний і бажано з бавовни, він не повинен зупиняти теплообмін. Із собою обов’язково мати пляшечку з водою. На одну годину перебування на такому палючому сонці нам потрібно випивати літр води, щоб усе було ідеально. Вживати жирну їжу, смажену – це додаткове навантаження для організму. Вживати потрібно їжу, яка легко засвоюється – овочі, фрукти.

Повністю інтерв’ю слухайте за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok