Вроджену патологію не виявили у новонародженої дитини в Полтавському міському перинатальному центрі.
Про це Суспільному розповіла мама дівчинки Владислава Мельник. Діагноз атрезія ануса дитині встановили майже через тиждень після народження. Нині в медзакладі створили комісію та проводять службове розслідування.
"Пологи пройшли дуже важко, тому що почався дістрес плоду, їй стало не вистачати кисню і, звісно, її почали витягувати вакуумом. Мені сказали за кесарів розтин, я в запамороченні, природньо, що я можу відповісти. Загалом вони прийняли самостійне рішення тягнути дитину вакуумом. Витягли вони дитину, зробили гематому на голові, але сказали, що це все розсмоктується, все буде нормально. Тобто мозок не задітий, там все добре, без всякої рідини", — пригадує жителька Полтавської громади Владислава Мельник.
Із Полтавського міського перинатального центру 24-річну жінку з дитиною виписали через три дні після народження.
"У документах при виписці вказано, що в неї гематома лівої тім’яної кістки і серцево-судинні порушення. Все, більше нема нічого, вроджених вад немає. Дитина какала, дитина пісяла, дитина, як дитина", — розповіла жителька Полтавської громади Владислава Мельник.
На четвертий день перебування вдома, у дівчинки почалися проблеми з випорожненнями, говорить Владислава.
"Почала більше суміші, як годиться, кожного дня більше робить. І у дитини стався закріп, я так думала. Ми поїхали в аптеку за свічками за дитячими, але як виявилось, їх нема куди вставлять. У нас виявилась вроджена вада, що немає в нас ануса. Тобто в неї свищ був під піхвою, вона поки мало їла, поки вона могла спорожнятися. Вона стала більше їсти і стало важче, він забився цей свищ. Це в нас виходить вроджена вада", — повідомила жителька Полтавської громади Владислава Мельник.
Оперативне втручання новонародженій доньці провели медики у міській дитячій лікарні 27 червня, розповіла жінка. Нині дитину з реанімації перевели у лікарняну палату.
"Нам вивели стому на лівий бік. Дитина буде ходити з цією стомою пів року, а то й трішки більше. Другий етап операції, це їй будуть робити отвір. Це вже після пів року. Роблять отвір, ми ходимо ще так три-чотири місяці, воно має зафункціонувати. Потім підводять кишку туди ж і закривають стому. У нас такі три етапи виходять", — розповіла жителька Полтавської громади Владислава Мельник.
Нині у Полтавському міському перинатальному центрі, де народжувала Владислава, створили комісію та проводять службове розслідування. Про це розповіла Суспільному директорка медзакладу Наталія Удовицька.
"Ми дуже збентежені, стурбовані, засмучені цією ситуацією. Надзвичайно засмучені. І службове розслідування проводиться не лише по пологовому будинку, а й в департаменті охорони здоров’я міському. Люди, причетні до цього випадку, пишуть пояснювальні записки. І по завершенню службового розслідування, будуть зроблені певні висновки, і тоді я зможу вам дати більш конкретний і суттєвий коментар", — повідомила директорка Полтавського міського перинатального центру II рівня Наталія Удовицька.
Як розповіла Наталія Удовицька, триватиме службова перевірка до 5 липня.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok