Другий день після ракетного обстрілу Полтави: що відбувається на місці влучання та що з травмованими

Уточнено

Понад 400 квартир пошкоджені внаслідок ракетного обстрілу Полтави 17 червня. Більшості мешканцям вже відновили електропостачання. Та наслідки обстрілу досі прибирають місцеві, комунальники та волонтери.

Про це Суспільному розповіла секретар міської ради Катерина Ямщикова.

Внаслідок ракетного обстрілу Полтави 17 червня пошкоджені понад 400 квартир.

"Пошкоджено близько 700 вікон, і ми вже сьогодні на місці події зустрілися з організацією "Джем", яка має спільну віконну програму у співпраці з фондом Говарда Баффета, і ми вже сьогодні (ред. — 18 червня) розпочинаємо заповнення заявок на можливість отримання вікон", — уточнила Катерина Ямщикова.

Допоки матеріальної допомоги із бюджету громади постраждалим не спрямовували.

Матеріальної допомоги із бюджету громади постраждалим не спрямовували.

Помешкання Галини Варченко постраждало через ракетний обстріл. Вибиті вікна разом з волонтерами полтавка закрила плівкою та OSB-плитами.

"У спальні двері з шафи вивалено. Стояла під під’їздом, донька стояла біля дому. Я стояла, вперлась об колону, чи колона мене врятувала, я не знаю, я спиною стояла туди. Я тільки почула сильний вибух над головою, потім таке зарево десь метр", — поділилась місцева жителька Галина Варченко.

У мікрорайоні в одному із 13-ти житлових будинків, який зазнав пошкоджень, від ранку місцеві разом із комунальниками продовжують прибирати наслідки обстрілу. Це, за даними міськради, – понад 400 квартир.

Місцеві разом із комунальниками продовжують прибирати наслідки обстрілу.

"Світло дали десь о дев'ятій вечора, воду також десь так. Наразі газ ми навіть не перевіряли поки що, але світло, вода є", — розповіла місцева жителька Ольга Налойченко.

"Газу немає. Сказали, щонайменше, через місяць, поки всі не обійдуть, поки всі квартири не перевірять і тоді увімкнуть газ", — поділилась місцева жителька Світлана Підхоженко.

Внаслідок обстрілу поранень зазнали 22 людини, серед яких троє дітей.

"У гуртожитку жив, навчалися, діти жили у гуртожитку. Я так розумію, що в них самого бомбосховища немає, на перший поверх вони спускаються, але оскільки у нас проблеми зі слухом, він майже не чує, апарати він то носить, але вони не дуже йому допомагають. А в той день якраз зняв апарат, покупався зняв апарат і без апарату перебував у кімнаті. Тобто він тривоги не почув", — повідомила мама пораненого Артема Брусила Тамара Брусило.

У лікарні перебувають восьмеро. Їхній стан нині стабільний.

"Була проведена хірургічна обробка рани, видалено чужорідні тіла, зашито, зупинена кровотеча, стабілізувався він гемодинамічно. На ранок стан його ближче до середньої тяжкості", — розповів завідувач відділення реанімації обласної лікарні Валентин Білий.

Пошкоджені житлові будівлі, навчальні заклади та поліклініку нині обстежують. Після цього комісія надасть висновок про необхідність проведення капітальних ремонтів.

"По мірі можливості всі заховалися в укриття, але вибуховою хвилею, бо зовсім недалеко біля нас, всі шибки в навчальному закладі вилетіли. По гуртожитку у нас в деяких місцях навіть стеля пробита осколками, вікна в гуртожитку одна сторона повністю вибилась", — повідомила в.о. директора профтехучилища Валентина Човнова.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok