Внаслідок обстрілу Полтави армією РФ 17 червня постраждало 22 людини: в якому стані

Оновлено

Через ракетний удар, який російська армія завдала по Полтаві 17 червня 2024-го, травмувалися понад 20 людей. Серед них троє дітей.

Про це під час брифінгу повідомила секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.

Як повідомила секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова під час брифінгу 18 квітня, до лікарень після обстрілу звернулися 22 людей. Вісім з них досі перебувають у медичних закладах міста. Серед них троє дітей. Нині травмовані у стабільному середньому стані.

Через обстріл також пошкоджені 13 житлових будинків, поліклініка, дві школи, дитсадок та гуртожитки профтехучилища. Всього пошкоджено 20 будівель, повідомила Катерина Ямщикова.

Суспільне Полтава

Через ракетний обстріл Полтави армією РФ десятеро людей звернулися за медичною допомогою до 1-ї міської лікарні. Трьох із них – чоловіка та двох жінок госпіталізувати та прооперували, розповів медичний директор закладу Олександр Котовий. 19-річного хлопця із травмами ушпиталили до обласної лікарні, сьогодні його з реанімації перевели у відділення торако-абдомінальної хірургії, розповів завідувач відділення Валентин Білий.

"Дрібні порізи по тілу, одна велика рана грудної клітки, на внутрішніх органах сказали, що уламків немає. Я так зрозуміла, що це скло або якісь металеві уламки, чим розсічення було. Внутрішні органи не пошкоджені, забій, гематома і тут он у нас бік гарненький трішки. Ми раді, що воно обійшлося так, бо ті уламки могли летіли на артерії, очі", — повідомила мама пораненого Артема Брусила Тамара Брусило.

Суспільне Полтава

Артемові – 19, він навчається у професійно-технічному училищі. Хлопець має порушення слуху, у момент вибуху був у гуртожитку.

"Я так розумію, що в них самого бомбосховища немає, на перший поверх вони спускаються, але, оскільки у нас проблеми зі слухом, він майже не чує, апарати він то носить. А в той день якраз зняв апарат, покупався і без апарату перебував у кімнаті. Тобто, він тривоги не почув. І в цей час був приліт", — розповіла Тамара Брусило.

Суспільне Полтава

"Госпіталізований у відділення інтенсивної терапії, де продовжили йому надавати інтенсивну терапію і обстежувати. Була проведена хірургічна обробка рани, видалено чужорідні тіла, зашито, зупинена кровотеча, стабілізувався він гемодинамічно", — повідомив завідувач реанімаційного відділення обласної лікарні Валентин Білий.

Батьки хлопця проживають у Кременчуцькому районі. Про те, що син у лікарні, їм повідомила викладачка ПТУ.

"Телефон і слухові апарати у нього лишилися у кімнаті і телефон лишився, у мене з ним зв’язку не було. Була паніка, бо він не чує, дякуючи тому, що Надія Леонідівна була поруч та допомогла у спілкуванні, допомогла, госпіталізували, усе вчасно. Дуже вдячні, що поруч гарні люди є, надійні", — додала мама пораненого Артема Брусила.

"На ранок стан його ближче до середньої тяжкості, він у свідомості, він адекватний для продуктивного контакту і для подальшого лікування він був переведений у відділення торако-абдомінальної хірургії", — повідомив завідувач реанімаційного відділення обласної лікарні.

Суспільне Полтава

"Раді, що воно ще так обійшлося, вже є як є, слава Богу, що так, бо, дивлячись на ті фото, які скинула майстер-викладач мені, там і розбите скло, і в стіні там видно прилетіло, окрім скла, там ще видно уламки розліталися, бо у стінах великі ямки вибиті. Він у нас завжди казав: чому хлопці не хочуть іти? Військовим важко, і вони не хочуть іти допомагати. Може я піду?» Кажу: «Артем, куди ж ти зі своїм слухом?» А я чув, що і слабочуючих беруть, я піду татові допомагати. Ми ні від чого не застраховані, може прилетіти там, може тут", — розповіла Тамара Брусило.

До 1-ї лікарні через ракетний удар звернулося 10 людей.

"Троє госпіталізовані, всі вони були у стані середньої тяжкості, ближче до легкого ступеня. Обстежені, надана їм уся необхідна медична допомога спеціалізована. Троє із них, на жаль, залишились у нас – двоє у хірургії і один чоловік у травматології. На ранок стан їхній задовільний, продовжують отримувати лікування, все необхідне дообстеження. Вони були прооперовані. Зараз їм ніщо не загрожує", — повідомив медичний директор 1-ї лікарні Полтави Олександр Котовий.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok