Жителі Кременчука проти об’єднання лікарень "Придніпровська" та першої міської: чому

У Кременчуці 12 червня зібрались на протест щодо об’єднання лікарні "Придніпровська" та першої міської імені Богаєвського. Рішення щодо цього депутати ухвалили 17 травня, та деякі місцеві просять його переглянути.

Задля цього під міськрадою Вільна профспілка машиністів локомотивного депо Кременчука ініціювала акцію протесту, розповів Суспільному її голова Сергій Москалець.

Понад пів сотні людей зібралися 12 червня біля Кременчуцької міської ради.

Суспільне Полтава

"Ми два тижні тому вже збиралися біля залізничного вокзалу. Тому що Кременчуцька міська рада, я скажу антинародна, прийняла незаконне рішення для того, щоб ліквідувати кременчуцьку лікарню "Придніпровська", яка ось тут поруч з нами розташована. Це колишня лікарня "Залізнична", де вона обслуговувала залізничників", — розповів голова профспілки машиністів локомотивного депо Кременчука Сергій Москалець.

"Ми б хотіли, щоб почули депутати міської ради, що у них є шанс. Поки недовіру їм ми не висловлюємо, у них є шанс відізвати від рішення", — повідомив заступник голови профспілки Сергій Лашко.

Суспільне Полтава

До акції долучилися і працівники лікарні "Придніпровська". Деякі з них побоюються скорочення або зменшення зарплатні.

"Уже замахуватися на таку процвітаючу лікарню, це просто нема слів для вираження. Зараз будемо мітингувати, будемо добиватися. Ми сказали: у нас були збори. Ми сказали, що ми не допустимо вас в лікарню, знаємо ваші діяння. Позачиняли там (у 1-й лікарні – ред.) відділення, там залишилося, мабуть, зі 100 відсотків десь відсотків 20 лишилося. Зарплати в неї мінімальні, у нас хороші зарплати, працює професійний колектив", — розповіла інженер з охорони праці лікарні "Придніпровська" Неля.

Суспільне Полтава

Пікетувальники через деякий час потрапляють у середину міськради. Там заступниця Кременчуцького міського голови Ольга Усанова повідомила, що лікарню "Придніпровська" не закривають, а об’єднують із першою, оскільки НСЗУ через два роки перестане фінансувати заклад. Поки працюватимуть кожен у своєму приміщенні.

Суспільне Полтава

"Я вас запевняю, що все залишиться для вас так, як і було. Ви будете обслуговуватися і в поліклініці, і в лікарні там, де ви звикли. Безкоштовно на тих же умовах", — пояснює заступниця Кременчуцького міського голови Ольга Усанова.

За її словами, наступної середи – 19 червня – із охочими зустрінеться міський голова Віталій Малецький, аби обговорити питання об’єднання лікарень.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok