На Полтавщині цьогоріч засіяли найбільше кукурудзи в Україні: чим культура вигідна фермерам

Цього року Полтавщина засіяла більше, ніж минулоріч площ кукурудзи, зернових та бобових. Загалом обробили майже 1,5 мільйона гектар землі.

Про це Суспільному повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

Полтавський фермер Олег Горобець обробляє 1,5 тисячі гектар землі в Полтавській, Решетилівській та Котелевській громадах. Цьогоріч засіяв кукурудзу, соняшник, сою, озиму пшеницю та просо.

"Ми приблизно за 2023 рік молотили 10 тонн кукурудзи, у районі – 3 тонни соняха, сої ми закрили 26 центнерів і пшениця нас дуже гарно порадувала, ми закрили – 7,5 тонн з гектара. Але наче й такі непогані врожаї дуже серйозно нівелювала ціна. Ціна через війну впала у два рази майже на вирощений нами врожай. А затратна частина посіву: солярка, запчастини, мінеральні добрива, засоби захисту рослин – виросли у два рази. І, звичайно, через це – рентабельність незначна", — розповів фермер Олег Горобець.

Фермер Олег Горобець. Суспільне Полтава

За словами Олега Горобця, фермери, які до закінчення посівної не визначилися що обрати, віддали перевагу кукурудзі, бо в закупці вона стала дешевшою.

"Чому кукурудзи добавилося наприкінці посівної, тому що вартість кукурудзи на елеваторах виросла. І фермери, які ще не закупилися, вони віддали перевагу кукурудзі, бо ціна стала більш гарна – 6000 гривень за тонну. Але беремо погодні умови, станом на зараз – уже кілька тижнів немає дощу, спека десть 30 "із зайвим" градусів, кукурудза дуже негативно реагує на це все", — продовжив Олег Горобець.

Щороку на Полтавщині засівають найбільші площі кукурудзи в Україні. Цьогоріч обробили майже 1,5 мільйона гектар, розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

Засіяне поле у Щербанівській громаді. Суспільне Полтава

"Найбільше площ займають ринково-орієнтовані – це кукурудза, соя, сонях, ярий ячмінь, цукровий буряк. Озимих зернових засіяли – 257 тисяч гектарів, це на 20 більше, ніж минулого року. 2023-го року намолотили понад 7 мільйонів тон збіжжя, зокрема, 5,5 мільйонів тон зернових і зерно-бобових. І це – найбільший показник у країні", — повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

За словами Філіпа Проніна, із початку 2024-го року Уряд розширив напрямки підтримки фермерських господарств. Нині збільшилися суми виплат. Якщо аграрій обробляє до 120 гектарів землі, може отримати державну субсидію – 4000 гривень на 1 гектар. Та найбільшою складністю у обробітку землі Олег Горобець називає – нестачу працівників.

У 2024 році на Полтавщині очікують не менший врожай, ніж торік. Суспільне Полтава

"Штат у нас був, не враховуючи адміністративний відділ, підсобних працівників, механізаторів і водіїв – 17 чоловік. Станом на зараз – у нас залишилося 6 чоловік, 11 пішли воювати. Це починаючи із 2022-го року і до сьогодні. Нестачу кадрів ми відчуваємо. Да, десь там невеликі питання позакривати – попідмітати, грубо кажучи, але я не можу навіть пропонувати дівчині, щоб вона тягала мішки з мінеральними добривами чи посівним матеріалом", — додав фермер.

За його словами, цьогоріч очікують не менший врожай, ніж минулого року.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok